Haberler

2021’de En Çok Kazandıran Kripto Paralar Belli Oldu: Rekor Yüzde 26.000!

2021'de en çok hangi kripto paralar kazandırdı?

Kripto para analiz sitesi CryptoDiffer tarafından paylaşılan bilgilere göre 2021 yılının sonuna gelinirken bu yılın en çok kazandıran kripto para birimleri sonunda belli oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişi kesinlikle bu yıl birçok altcoinin önünü açsa da tahmin edilebileceği gibi en çok kazandıran kripto para BTC olmadı.

CryptoDiffer tarafından aktarılan bilgilere göre, bu tarihe kadar sektörde en çok yıllık kazanç sunan kripto para Axie Infinity (AXS) oldu. AXS fiyatı 1 yıl içerisinde %26.000 yükseliş elde ederek inanılması güç bir başarıya imza attı.

Bu Altcoinler Çok Kazandırdı

AXS fiyatını ise ECOMI platformunun kripto parası OMI takip etmekte ve %20.000’lik yükseliş ile ön plana çıkmakta. OMI’nin yükseliş sebebi ise NFT furyasından gelmekte.

Üçüncü sırada, video paylaşım odaklı blockchain ağı ve platformu Verasity (VRA) gelirken bunun devamında Fantom, Binance Smart Chain odaklı BakerySwap (BAKE) ve tabii ki Solana (SOL) yer almakta.

Top 10 içerisine girmeyi başaran Solana’nın 10 aylık sürede %13.428 yükseliş elde ettiği ve 61 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştığı görülüyor. Solana’nın dışındaki diğer yüksek değere sahip kripto paralara bakıldığında ise DOGE, LUNA, MATIC ve FTM’in ön plana çıktığı görülüyor.

Sadece bu yıl hızlı bir şekilde top 10 veya 20’ye girmeyi başaran projelerin 5 tanesinin bu listede yer alması ise 2021’de birçok farklı trendin etkili olduğunu göstermekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu