binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltın2024'te Bitcoin Mi Altın Mı Çok Kazandıracak? Analistten Çarpıcı BTC-Altın Yorumu!

2024’te Bitcoin Mi Altın Mı Çok Kazandıracak? Analistten Çarpıcı BTC-Altın Yorumu!

Analist, Bitcoin ETF'lerine artan girişler, uzun vadede altının birincil değer deposu olma konumuna yönelik bir tehdit oluşturabileceğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ocak ayında SEC’ten onay alan spot Bitcoin ETF‘leri istikrarlı girişler yaşamaya devam ederken, bu girişler BTC fiyatındaki ralliyi destekliyor.

BTC ETF’lerindeki girişler karşısında altın ETF’lerinden çıkışlar yaşanıyor.

Bu noktada Bitcoin ETF’lerine artan girişler, uzun vadede altının birincil değer deposu olma konumuna yönelik bir tehdit oluşturabileceği değerlendiriliyor.

The Block’a konuşan ETC Grup Araştırma Başkanı André Dragosch Bitcoin ETF’lerine devam eden girişlerin altın için tehdit riski oluşturduğunu söyledi.

“Bitcoin’e yönelik küresel fon akışları ile altına yönelik akışlar arasında giderek artan bir farklılık var.

Bitcoin ürünlerine girişler artarken, altın ürünlerinden çıkışlar yaşanıyor.

Bu, Bitcoin’in birincil değer deposu olarak altının tacını çalmasının erken bir işareti olabilir. Bu durum uzun vadede altının dünyanın birincil değer deposu olma konumunu tehdit edebilir.”

ETC Group verilerine göre, küresel Bitcoin ETF’lerine ve ürünlerine yönelik net girişlerin Şubat ayının başından bu yana önemli ölçüde arttığını belirten analist, altın ETF’lerinin yılın başından bu yana net çıkışlarında bir artış yaşadığını söyledi.

“Bitcoin İyi Performans Göstermeye Devam Edecek!”

André Dragosch dışında Ryze Labs analistleri de Bitcoin ve altın konusunda benzer görüşlere sahip bulunuyor.

Bu noktada Ryze Labs analistleri yılın başından bu yana ilk 10 Bitcoin ETF’ine net 3.9 milyar dolarlık giriş yaşanırken en büyük 14 altın ETF’inden 2,4 milyar dolarlık önemli bir çıkış yaşandığını belirtti.

Ryze Labs analistleri yolladığı bir e-postada şunları söyledi:

“BTC ve altın ETF’lerinde görünen bu eğilim, Bitcoin’in hem riskli bir yatırım hem de güvenilir bir güvenli liman varlığı olarak ikili rolüne olan güvenimizi güçlendiriyor.

Bitcoin’in her iki piyasa koşulunda altından daha iyi performans göstereceğine inanmaya devam ediyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail