coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomi21 Dev Banka, FED'in Ne Zaman ve Ne Kadar Faiz İndirimi Yapacağını...

21 Dev Banka, FED’in Ne Zaman ve Ne Kadar Faiz İndirimi Yapacağını Öngördü

FED'in ay başındaki faizleri sabit tutma kararının ardından büyük bankalar ilk indirimin tarihini tahmin etmeye çalışıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED’in faiz oranlarını sabit tutma kararının ardından, birçok büyük ABD bankası faiz oranı tahminlerini revize etti. İşte son tahminlerinin bir özeti:

Bank of America ilk indirimin Aralık 2024’te yapılacağını ve yıl boyunca toplam 25 baz puan (BPS) indirim yapılacağını öngörüyor. Barclays ve BNpp de benzer görüşleri paylaşarak ilk indirimin sırasıyla Eylül ve Aralık aylarında yapılacağını ve 2024 yılında 25 baz puanlık indirim yapılacağını tahmin ediliyor.

Citigroup daha erken ve daha büyük bir indirim bekleyerek ilk indirimin Temmuz 2024’te yapılacağını ve yıl içinde toplam 100 baz puanlık indirim olacağını tahmin ediyor. Deutsche Bank daha muhafazakâr bir indirim öngörürken, ilk indirimin Aralık ayında yapılacağını ve 2024 yılında toplam 25 baz puan indirim yapılacağını tahmin ediyor.

Evercore ISI ve Goldman Sachs ilk faiz indiriminin Eylül 2024’te yapılacağını ve yıl boyunca 50 baz puan indirim yapılacağını öngörüyor. HSBC de ilk indirimin Eylül ayında yapılmasını, ancak 2024 yılında toplam 25 baz puan indirim yapılmasını bekliyor.

Jefferies ve Mizuho daha farklı bir yaklaşımla 2025 yılına kadar herhangi bir indirim öngörmüyor. JP Morgan ilk indirimin Temmuz 2024’te yapılmasını ve yıl içinde toplam 75 baz puan indirim yapılmasını bekliyor.

LH Meyer ilk indirimin Aralık 2024’te olacağını ve yıl içinde toplam 25 baz puan indirim yapılacağını öngörüyor. Morgan Stanley ilk indirimin Eylül 2024’te yapılmasını ve yıl içinde toplam 75 baz puan indirim yapılmasını bekliyor.

İlgili Haber  Yeni Çıkacak Bir Altcoinin, Başka Bir Popüler Altcoinin İsmini Çaldığı İddia Ediliyor!

MUFG, ilk indirimin Temmuz 2024’te olacağını ve yıl içinde toplam 125 baz puanlık indirimle agresif bir indirim öngörüyor. Nomura, Oxford Economics, TD Securities ve UBS, ilk indirimin Eylül 2024’te yapılmasını ve yıl içinde toplam 50 baz puan indirim yapılmasını bekliyor.

RBC ilk indirimin Aralık 2024’te olacağını ve yıl içinde toplam 25 baz puan indirim yapılacağını öngörüyor. Societe Generale 2025 yılına kadar herhangi bir indirim beklemiyor. Wells Fargo ilk indirimin Eylül 2024’te olacağını ve yıl içinde toplam 50 baz puan indirim yapılacağını öngörüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları