coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoin38.000 Dolardan Ret Yiyen Bitcoin Önümüzdeki Haftalarda Nasıl Hareket Edecek? Analistler Değerlendirdi!

38.000 Dolardan Ret Yiyen Bitcoin Önümüzdeki Haftalarda Nasıl Hareket Edecek? Analistler Değerlendirdi!

Analistler yaşanan belirsizlikler nedeniyle Bitcoin'in önümüzdeki haftalarda yatay hareket etmesini beklediklerini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında küçük değişiklikler olurken bazı altcoinler yükselişlerinin çoğunu geri verdi.

Bu noktada son 24 saatte Solana (SOL) %7; Cardano (ADA) %3,4; Dogecoin (DOGE) %5 ve Chainlink (LINK) %7 oranında düşüş yaşadı.

Bu düşüşlerin karşısında Binance’e açılan dava için 4 milyar dolar ödeyebileceğine dair haberlerin ardından %8’i aşan yükseliş kaydederken BNB halihazırda 259,3 dolarda bulunuyor.

Bitcoin ve altcoinler farklı dinamiklerle hareket ederken bazı analistler BTC’nin ilerleyen haftalarda yatay hareket etmesini beklediklerini söyledi.

Coindesk’e konuşan Japonya’nın önde gelen borsası Bitbank analistleri, BTC’nin son rallisinin FED’in sonraki adımlarına ilişkin artan belirsizlik ve ETF’lerle yaşanan gecikmeler nedeniyle ters rüzgarlarla karşılaştığını söyledi.

Yukari Kusu liderliğindeki analistler BTC’nin karşı karşıya olduğu ters rüzgarlar karşısında bir süre yatay hareket etmesini belirterek şunları söyledi:

“Bitcoin’deki son ralli 38.000 dolarlık psikolojik seviyede bastırıldı.

Bitcoin’in bu seviyeyi geçememesinin nedenlerinden biri, SEC’in Hasdex’in Bitcoin ETF’sini Perşembe günü onaylama veya onaylamama kararını erteleme kararıdır.

Diğer nedenlerden biri de FED’in faiz konusunda nasıl davranacağına ilişkin belirsizliktir.

Bu belirsizlikler karşısında BTC’nin önümüzdeki haftalarda yatay hareket etmesini bekliyoruz.”

Bu noktada FED’in Aralık ayı faiz kararı yaklaşırken Bitfinex analistleri FED’in Aralık toplantısında faiz oranlarını sabit tutmasını beklediklerini söyledi.

Bitfinex analistleri “FED’in Aralık ayında faiz oranlarını sabit tutmasını beklesek de faiz artırımlarındaki bu duraklama FED’in daha geniş kapsamlı sıkılaştırma politikasında bir değişikliğe işaret etmiyor. FED temkinli olmaya devam edecek ve enflasyonun devam etmesi veya beklenmedik bir şekilde artması durumunda faiz oranlarını artırmaya hazır olacaktır.” dedi.

Bitcoin yazım esnasında 37,233 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail