AnalizBitcoin

41.000 Doları Geride Bırakan Bitcoin (BTC) İçin Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatı sınır tanımadan yükselmeye devam ediyor. Peki önemli seviyeler neler?

Bitcoin, dün akşam saatlerinde 40.000 dolardan sonra yaşadığı sert satış baskısının etkisini üzerinden kısa sürede attı. Öğlen saatlerine kadar 38.000 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, an itibarı ile 41.000 doları da geride bırakarak yeni rekora imza attı.

Son yükselişlerle birlikte piyasa değerini 770 milyar doların üzerine çıkaran BTC, piyasanın yüzde 70’inden fazlasını elinde tutuyor.

Tek başına tüm piyasayı domine eden Bitcoin, gün içerisinde yaşadığı düşüşler ile altcoinler üzerinde olumsuz etkiler bırakmış olsa da yükseliş yaşamasıyla beraber altcoinlerin de toparlandığı görülüyor.

Verilere bakıldığı zaman hakimiyetin artmasına karşın altcoinlerin toplam market hacminin de artıyor oluşu, altcoinlere de para aktığını ancak BTC’ye daha büyük para girişleri olduğunu gösteriyor.

BTC’de Önemli Seviyeler Neler?

15 dakikalık grafiğe bakıldığı zaman BTC’nin savruk hareketleri daha net bir şekilde görülüyor. Özellikle 37.700 ve 36.750 dolar seviyeleri önemli destek görevi görürken, 36.750 doların altındaki saatlik kapanışlarda fiyatın 35.500 dolarlara kadar geri çekilmesi gözlemlenebilir.

Mavi trend çizgisinin alt kısmı ise mevcut durumda direnç görevi görürken yükselişlerin devam etmesiyle üstteki mavi çizgi, karşılaşılacak ilk önemli direnç seviyesi olabilir.

Alttaki grafiğe tıklayarak canlı olarak takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) 15 Dakikalık Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Özellikle hiçbir zaman zirve fiyattan yatırım yapılmaması gerektiğini hatırlatarak, gevşemeler oldukça destek seviyelerinden alış yapmanın önemini tekrardan vurguluyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

DÜŞECEKK ELİ KULAĞINDA, 5 BÜYÜK DEV YATIRIMCI BTC DEN ÇIKACAKLARI SİNYALİNİ VERDİ.

Ali Cihan uluğ

Sevgili hocam merhabalar.. udemy eğitim paketi, telegram sayfası, heryerde takip halindeyim. Günlük bot paylaştığınız bir siteniz var mı acaba?


Başa dön tuşu