Bitcoin

45 Milyar Dolarlık Varlık Şirketi, Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı!

GoldenTree, Bitcoin aldı!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) özellikle bu sene inanılmaz bir kurumsal kabule ulaştığı bilinen bir gerçek. Bitcoin, artık sadece orta çaplı şirketlerin değil, MicroStrategy, Ruffer Investments ve hatta BlackRock gibi yatırım fonlarının da hedefi haline geldi. Bu furyaya katılan en son kurum ise GoldenTree Asset Management oldu.

GoldenTree, Bitcoin Yatırımına İzin Verdi

2000 yılında Steve Tananbaum tarafından kurulan şirket, 45 milyar dolara yakın bir fon yönetimine sahip. 30 Temmuz tarihinde The Street tarafından aktarılan habere ve anonim kaynaklara göre ise fon artık Bitcoin yatırımına sahip. The Street haberinde New York merkezli şirketin yatırımcılarına portföy çeşitlendirme aracı olarak Bitcoin sunduğunu aktardı. Özellikle uzun vadeli ve borç tahvili odaklı yatırım ürünlerine alternatif olarak getirilen Bitcoin yatırımı, şirketin yatırımcıları arasında popüler olmuş gibi gözüküyor.

The Street, bu bilgileri aktaran kaynağın anonimliğine zarar gelmemesi için daha fazla bilgi paylaşmayı reddettiğini aktardı. Buna rağmen yakında şirket tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor. Tananbaum’un özellikle borçlu Wall Street şirketlerinin en büyük yatırımcılarından birisi olduğu ve yaptığı yatırımlar ile ünlendiği biliniyor. Bu da Bitcoin için önemli bir mesaj veriyor. Finans duayeni olan Tananbaum da aslında bu yatırım seçeneği ile Paul Tudor Jones, Bill Miller ve Stanley Druckenmiller gibi isimlerin arasına katılmış oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu