HaberlerKripto Para

620 Milyon Dolarlık Dev Soygun Sonrası Kuzey Kore Firmasına Yaptırım Uygulandı

ABD hükumeti, çalınan paraların Kuzey Kore'nin nükleer silahlarını ve balistik füze programlarını finanse etmek için kullanıldığını iddia ediyor.

Kuzey Kore’nin 620 milyon dolarlık soygunu emsali görülmemiş bir yaptırıma neden oldu.

Bilindiği gibi bir süre önce Blender.io kripto para karıştırma hizmeti platformu büyük bir kripto hırsızlığına maruz kalmıştı. Olayın yankıları ise ABD’de hala devam ediyor.

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları tarafından kullanıldığı iddia edilen çalıntı bedel ABD hükumetinin yaptırımlarına maruz kalmış durumda.

Öyle ki ABD Hazinesi’nin Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC), Blender.io’yu Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (DPRK) tarafından mart ayında Ronin Network’ten çalındığı tahmin edilen 620 milyon doların 20,5 milyon dolarından fazlasını aklamakla suçlanıyor.

ABD’nin terörizm ve finansal istihbarattan sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson konuyla ilgili yaptığı açıklamada

Bugün Hazine bir ilke imza atarak sanal para birimi platformuna yaptırım uyguluyor. Yasa dışı işlemlere yardımcı olan sanal para birimi platformları, ABD’nin ulusal güvenlik çıkarları için bir tehdit oluşturuyor. DPRK’nın yasa dışı finansal faaliyetlerine karşı harekete geçiyoruz ve devlet destekli hırsızlığın ve kara para aklama sağlayıcılarının cevapsız kalmasına izin vermeyeceğiz.

dedi.

Bugüne Kadar Tespit Edilen En Büyük Hırsızlık

Vietnamlı Blockchain oyun geliştiricisi Sky Mavis tarafından oluşturulan Ethereum yan zinciri Ronin Network hırsızlığının şimdiye kadarki en büyük hırsızlık vakası olduğu düşünülüyor.

ABD Hükumeti İddia Ediyor…

ABD hükumeti, çalınan paraların Kuzey Kore’nin nükleer silahlarını ve balistik füze programlarını finanse etmek için kullanıldığını iddia ediyor.

Kuzey Kore’nin geçen senenin tamamı boyunca 400 milyon dolar çaldığı tahminleri hesaba katılırsa bu miktar çok büyük bir suç eylemini temsil ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu