Bitcoin

7 Milyar Dolar Görüldü: Bitcoin İçin Yatırımcılar 50.000 Doları mı Bekliyor?

Bybt verilerine göre 7 milyar dolarlık Bitcoin opsiyon pozisyonu beklemede!

Kripto para sektörü neredeyse 2 ay süren düşüşten sonra yeniden hareketlendi ve özellikle Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesini zorluyor olması yatırımcılara umut verdi.

BTC, 7 günde %24 yükseliş kaydederek yeniden yükseliş yaşayabileceğini gösterdi ve aslında yatırımcıların opsiyon emirlerinin büyüklüğü de bunu göstermekte.

Bitcoin Opsiyonları Rekora Gidiyor

Bybt verilerine göre yatırımcıların şu an için açık emir olarak beklettikleri BTC opsiyon pozisyonlarının toplam değeri 7 milyar dolara ulaştı. 10.900’den fazla BTC’nin ise 50.000 dolarlık alım pozisyonuna kilitlendiği görülüyor.

Bitcoin opsiyonlarında kısa süre önce görülen yüklü miktarda opsiyon sözleşmesinin bitmesi aslında bunun arkasındaki temel sebep olabilir.

Şu an için 500 milyon dolarlık BTC opsiyon pozisyonlarının 50.000 dolara odaklanması da bu seviyenin büyük bir beklenti yaşattığını göstermekte.

Tabii ki bu 50.000 dolara kesinlikle ulaşılacağı anlamına gelmiyor ve ilgili opsiyon sözleşmelerinin süresinde sona gelindiğinde istenen fiyat görülmezse satış da yapılabilir.

Opsiyon işlemleri kripto para piyasası için büyük öneme sahip olsa da pastada en büyük pay spot işlemlere ait. Yine Bybt verilerine göre son 24 saat içerisinde kripto para piyasasının spot hacminde önemli bir artış görüldü.

Son 24 saat içerisindeki likidasyon miktarının ise sadece 193 milyon dolar olduğu görülüyor. Bu da aslında piyasanın şu an için kaldıraçlı işlemler konusunda sabırlı ve dikkatli olduğunun işareti. BTC’nin 40.000 dolar üzerinde yükselişini sürdürmesi ise bu dikkatli sürecin dağılmasına yol açabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu