Bitcoin

7. Sınıf Çocuğunun Tek Hatası , Milyonlarca Dolarlık Bitcoin’e Mal Oldu!

Bitcoin cüzdanının şifresini kaybetti, milyonlarından oldu!

Bir Güney Afrika vatandaşı, gençken kazımını yaptığı 20 Bitcoin (BTC) ile milyoner olmaya çok yakınken tek bir hata onun için her şeyi bitirdi.

Söz konusu BTC’leri kazdığı Bitcoin cüzdanının şifresini kaybeden ve hiçbir şekilde buna erişemeyen Güney Afrikalı, 20 BTC’sine hiçbir şekilde ulaşamıyor ve bunlar önünde olsa da milyonlarını kullanamıyor.

7 Yaşında Bitcoin Madenciliği Yaptı

24 yaşındaki girişimci elektrik mühendisi Mark Michaels, çocukken kripto paralara ilgi duyduğunu ifade etti. 10 yıl önce 7. sınıfa giderken Bitcoin madenciliği yapmak için araştırmalar yapan genç girişimci, sonunda buna başladığını belirtti.

Bitcoin’in ilk cüzdan yazılımını indiren genç girişimci, bunun ilk başta bir cüzdan anahtarı ve şifre istediğini vurguladı. Haftalarca çalışan ve 20 BTC kazan 7. sınıf öğrencisi, o tarihte bunun ABD doları bazındaki değerinin ise 0,0008 olduğunu vurguladı.

Fiyattan bağımsız olarak bunu satabileceği bir kripto para platformu da bulamayan genç girişimci, sıkılıp bunu bıraktığını vurguladı. O tarihte kazım yaptığı BTC’lerin tamamen değersiz olduğu ve satabileceği bir yer bulamamasından dolayı amacından vazgeçen Güney Afrikalı, normalde buna erişebilmesini sağlayacak olan düz yazı tabanlı dokümanı da sildiğini belirtti.

BTC fiyatı bu silme işleminden sadece birkaç yıl sonra 1.000 doları gördü ve Güney Afrikalı girişimci hatasını fark etti. Michael’ın BTC servetinin toplam değeri ise bugünün fiyatlarında 1 milyon dolara oldukça yakın.

Aslında Michaels bu konuda şanslı bile olabilir. Stefan Thomas isimli bir yazılımcı benzer bir sorun nedeniyle 7.002 BTC kaybetmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
vedat

bir bardak viski içsin hatırlar


Başa dön tuşu