Kripto HaberleriAltcoinAave Kurucusu Bu Altcoinden Yüklü Miktarda Satış Yaptı, Fiyat Düştü!

Aave Kurucusu Bu Altcoinden Yüklü Miktarda Satış Yaptı, Fiyat Düştü!

Aave kurucusu Stani Kulechov, yüklü miktarda LDO sattı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 yılında yaşanan ayı piyasası pek çok kripto paranın fiyatında düşüş yaşanmasına neden oldu.

Bu kripto paralar arasında Lido Finance (LDO) da bulunuyor. Kasım ve Aralık boyunca sürekli düşüşler yaşayan LDO’ya karşı yatırımcıların ilgisi de azaldı ve elindeki tokenleri satmaya başladı.

Elindeki LDO tokenlerini satan yatırımcılar arasında merkeziyetsiz finansın öncülerinden biri olan Aave (AAVE)’nin kurucusu Stani Kulechov da bulunuyor.

Zincir üstü veri platformu Lookonchain yaptığı paylaşımda Aave kurucusunun elindeki son Lido Finance tokenini sattığını belirtti.

Lookonchain, Stani Kulechov, 21 Aralık’ta elinde kalan yaklaşık 667.269 dolar değerinde 715.000 LDO tokenini sattığını açıkladı.

Aave kurucusunun Lido Finance’nin tohum yatırımcılarından biri olduğunu belirten Lookonchain, Kulechovun 17 Aralık 2020’de kendisine tahsis edilen 2 milyon LDO’yu tamamen sattığını söyledi.

Aave kurucusunun LDO ortalama satış fiyatı 1,21 dolar olduğu da belirtildi.

“Aave kurucusu Stani Kulechov, 6 saat önce 667.269 dolar değerinde 715.000 LDO sattı.

Stani Kulechov Lido Finance’nin tohum yatırımcılarından biridir.

Ve şimdi 17 Aralık 2020’de tahsis edilen 2 milyon LDO’sunun tamamını sattı. Ortalama satış fiyatı 1,21 dolar.”

Mayıs 2021’de aralarında Paradigm ve Coinbase Ventures’ın da olduğu birçok büyük kripto para şirketinden 73 milyon dolar yatırım alan Lido Finance’nin yatırımcıları arasında 2022 yılında iflas eden Three Arrows Capital ve Alameda Research de bulunuyordu.

Ayrıca Ağustos 2022’den bu yana ciddi bir düşüş trendi içinde yer alan LDO, Aave kurucusunun son satışından sonra son 24 saat içerisinde %17,64 oranında düşüş yaşadı.

LDO, yazım esnasında 0,91 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları