coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriFenomenAB Regülasyonları İle Bölgeye Kripto Fonları Akın Ediyor

AB Regülasyonları İle Bölgeye Kripto Fonları Akın Ediyor

Avrupa Birliği'nde kripto düzenlemesi için atılan net adımlar, yatırım fonlarının bölgesel kripto girişimlerini tercih etmesine yol açtı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto paraları kimin düzenleyeceği bile belirsizken Avrupa’da atılan adımlar, yatırım fonlarının yerel kripto projelerine akmasına neden oldu.

Stablecoin ihraççısı Circle’ın AB sorumlusu Patrick Hansen, bölgedeki blockchain projelerine yapılan yatırımın geçmişe nazaran 10 kat daha fazla olduğunu belirtti.

Söz konusu artışı MiCA regülasyonlarına bağlayan Hansen, paylaştığı grafik sayesinde tezini somutlaştırdı.

Circle yetkilisinin paylaştığı grafiğe göre AB merkezli kripto projeleri 2023 yılının 1. çeyreğinde bütün yatırımların %48’ini aldı. Bu rakam geçtiğimiz yıl sadece %6 civarında seyrediyordu.

Dev kripto borsası Binance’in Avrupa Bölge Başkanı Richard Teng, bir dergiye verdiği röportajda benzer sözler söyledi.

“Yeni MiCA regülasyonları, Avrupa Birliği’ndeki kripto projelerinin geleceği için belirsizliği ortadan kaldırıyor. Diğer ülkeler örnek almalı.”

Yatırım şirketi Rockaway’in yaptığı araştırmaya göre Londra, Zürih ve Berlin şehirleri bölgesel fon akışında önemli rol oynuyor. Rockaway, 2022 senesinde kripto girişimlerinin 5.7 milyar dolar yatırım aldığını açıkladı.

Kripto yatırımları her ne kadar Avrupa bölgesine yönelse de toplam rakam geçmişe göre daha düşük seyrediyor. 2023 1. çeyrek yatırımlar, bir önceki senenin çeyreklik ortalamasından %82 aşağıda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları