coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD Adalet Bakanlığı 30.000 Ethereum'a (ETH) El Koymak İçin Harekete Geçti!

ABD Adalet Bakanlığı 30.000 Ethereum’a (ETH) El Koymak İçin Harekete Geçti!

ABD Adalet Bakanlığı uyuşturucu satma suçundan mahkum olan Christopher Castelluzzo isimli şahsa ait 30.000 Ethereum'a (ETH) el koymak için bir müsadere davası açtı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

The Block’un haberine göre, ABD Adalet Bakanlığı, New Jersey’de faaliyet gösteren yasa dışı bir darknet narkotik planı sonucunda elde edilen gelirlerle alınan 54 milyon dolardan fazla değere sahip kripto paraya el koymak için dava açtı.

Buna göre ABD Adalet Bakanlığı uyuşturucu satma suçundan mahkum olan Christopher Castelluzzo isimli şahsa ait 30.000 Ethereum’a (ETH) el koymak için bir müsadere davası açtı.

ABD Başsavcılığı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Christopher Castelluzzo, 2010 ile 2015 yılları arasında karanlık ağda uyuşturucu satarak Bitcoin kazandı.

Daha sonra elde ettiği geliri, Ethereum’un Temmuz 2014’te düzenlenen ilk madeni para arzına yatırdı. Castelluzzo, burada 30.000 ETH aldı.

Bugün başlattığımız müsadere davası, sanık Castelluzzo’un uyuşturucu satışından elde ettiği milyonlarca dolarlık kripto para birimini geri almayı amaçlıyor.

İster nakit para kadar basit ister kripto para birimi kadar karmaşık olsun, sanıkların suç faaliyetlerinden elde ettiği mali kazançlara el koymak için gerekli adımları atacağız.”

Konuyla ilgili FBI Özel Ajanı James E. Dennehy ise “Birçok suçlu, kolluk kuvvetlerinin meraklı gözlerinden uzakta faaliyet göstermek için karanlık ağda kripto para birimini kullanıyor. 54 milyon dolarlık davamız, yasadışı davranışlarının veya yasadışı gelirlerinin izini süremeyeceğimize yanlışlıkla inananlara bir ders olmalıdır. Tüm suçluları, gerçek dünyadaki sonuçlarıyla birlikte, açıkça sorumlu tutacağız.” açıklamasında bulundu.

Christopher Castelluzzo uyuşturucu satma suçundan 20 yıl hapis cezası aldı ve halihazırda bu cezasını çekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail