Kripto HaberleriHaberlerABD Adalet Bakanlığı Kritik Kripto Para Davasına Dahil Oldu ve Açıklama Yaptı!

ABD Adalet Bakanlığı Kritik Kripto Para Davasına Dahil Oldu ve Açıklama Yaptı!

Takip et

Kripto para şirketi Celsius’un iflas davasında ABD Adalet Bakanlığı, bağımsız bir soruşturma tamamlanıncaya kadar firmanın belirli müşteriler için para çekme işlemlerini yeniden açma girişimini engellemek istiyor.

Celsius bu ayın başında saklama ve bloke hesap programındaki müşterilerine fonlarını iade etmek için bir talepte bulunmuştu.

ABD Adalet Bakanlığı, Celsius’un Bazı Müşterilerine Ödeme Yapmasını Engellemek İstiyor

ABD Mütevelli Heyeti bugün bu talebe itiraz ederek “taleplerin erken olduğunu ve Müfettiş Raporu dosyalanana kadar reddedilmesi gerektiğini” söyledi.

Söz konusu itirazda şu ifadeler kullanıldı:

“Bu önergeleri değerlendirmek için gerekli olan gerçekler, Denetçi Önergesinde şeffaflıktan yoksun olarak tanımlanan ve Denetçinin Denetçi Raporunda araştırması ve analiz etmesi gereken gerçeklerdir.

Bu aşamada yapılacak herhangi bir dağıtım veya satış, bu davadaki diğer alacaklılara yapılacak dağıtımları yanlışlıkla etkileyebilir veya sınırlayabilir.”

Varlıkları geçici olarak gözeten yetkiliye göre, mahkeme henüz şirketin kripto varlıkları ve kripto bilançosu ile alacaklılar tarafından yatırılan kripto para arasındaki ilişki hakkında kapsamlı bir fikir edinmemişken, Celsius bir grup alacaklı için “düşüncesizce” para çekme işlemlerini yeniden açmaya çalışıyor.

İlgili Haber
Kripto Para Şirketi Celsius'un İflas Davasında Yeni Bir Gelişme Yaşandı!

İtirazın devamında ABD Adalet Bakanlığı temsilcisi şu ifadeleri kullandı:

“Taraflar, Borçluların kaç alacaklısı olduğu, borçluların kime ne borcu olduğu, borçluların varlıklarının ne olduğu ve kripto varlıklarının nasıl tutulduğu netleşene kadar borçluların dağıtım veya satış yapması gerekip gerekmediğini değerlendiremez.”

Herhangi bir ödeme yapılmadan önce ABD mütevellisi, Celsius’un kripto para varlıklarıyla ilgili hesapların depolanması ve olası karışması ve bu yılın Nisan ayında bazı müşteriler için hesap sunumlarında neden bir değişiklik olduğu hakkında daha fazla bilgi istiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları