binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD Başkan Adaylarından Hangisi Kripto Paraları Destekliyor, Hangisi Karşı? İşte Detaylar

ABD Başkan Adaylarından Hangisi Kripto Paraları Destekliyor, Hangisi Karşı? İşte Detaylar

FOX muhabiri Eleanor Terrett, ABD başkanlık adaylarının, kripto para birimleri alanında zıt perspektifler ortaya koyduklarını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FOX muhabiri Eleanor Terrett’a göre, bir sonraki ABD başkanlık yarışı için potansiyel adaylar, kripto para birimleri alanında zıt perspektifler ortaya koydu.

ABD Başkanlık Adaylarından Kripto Para Birimleri Üzerine Farklı Görüşler Ortaya Çıkıyor

Terrett’e göre, Joe Biden ve Donald Trump, dijital para birimlerinin düzenlenmesi ve kabulüne yönelik farklı yaklaşımları dile getirerek, önümüzdeki seçim döngüsünde potansiyel politika tartışmalarına zemin hazırladılar.

Mevcut Başkan Biden’ın, kripto para birimi alanında düzenleyici tedbirler uygulama çabalarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) destek verme niyetinin sinyalini verdiği bildirildi.

Bu duruş, Biden’ın yatırımcıların korunmasını ve piyasa istikrarını sağlamayı amaçlayan, çeşitli sektörlerde düzenleyici gözetimi güçlendirmeye yönelik daha geniş gündemiyle uyumludur.

Buna karşılık, eski Başkan Trump, kripto para birimlerine yönelik önceki muhalif duruşunda bir değişiklik olduğunu belirtti.

Terrett, Trump’ın dijital varlıklara yönelik önceki düşmanlığını terk etme isteğini dile getirdiğini, bunun yerine kripto para birimlerini kucaklamaya açık olduğunun sinyalini verdiğini belirtiyor.

İlgili Haber  Bitcoin ETF'lerinde Grayscale'in Çıkışları Hız Kesti! Pozitif Girişler Devam Ediyor! İşte Detaylar

Özellikle Trump, kampanya bağışlarının kripto para birimleri cinsinden kabul edilmesini kolaylaştırma sözü vererek, gelişmekte olan varlık sınıfına yaklaşımında potansiyel bir dönüşe işaret etti.

Öte yandan Trump, yeni yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullanmıştı: “Biden kriptonun ne olduğunu bilmiyor. Eğer kriptoyu seviyorsanız Trump’a oy verseniz iyi olur.”

Kripto para birimlerini çevreleyen söylem gelişmeye devam ederken, siyasi liderler ve politika yapıcılar tarafından benimsenen pozisyonlar şüphesiz düzenleyici çerçevelerin ve piyasa dinamiklerinin yörüngesini şekillendirecektir.

Yaklaşan başkanlık yarışının ufukta belirmesiyle birlikte, Biden ve Trump tarafından ifade edilen farklı görüşler, Amerika Birleşik Devletleri’nde finans ve yönetişimin geleceğinde kripto para birimlerinin rolüne ilişkin daha geniş bir tartışmaya işaret ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail