HaberlerKripto Para

ABD Başkanı 27 Şubat 02.00’da Corona Virüs Açıklaması Yapacak: Bitcoin ve Piyasalar Düşüşe Geçti

Başkan Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklama sonrasında kripto para piyasalarında ciddi bir düşüş yaşandı.

Giderek daha fazla insanı enfekte hale getiren corona virüs salgını dolayısı ile milyarlarca insan panikte. Türkiye’nin en büyük şehirlerinde ve birçok özel hastanede maske bulunmazken, ABD Sağlık Bakanlığı’ndan dün yapılan açıklamada olası acil durumlara karşı sağlık personelleri için 30 milyondan daha fazla maske bulunduğu, tüm önlemlerin ABD anakarası ve diğer bağlantılı toprakları için en üst düzeyde tutulduğunu açıkladı.

ABD anakarasının hiçbir şekilde büyük bir tehdit altında olmadığını açıklayan üst düzey Amerikan yetkililer, olası sorunlarla karşı karşıya kalmamak için ülkeye Çinli insanları almamaya devam ediyor.

Başkan Trump: 27 Şubat 02.00’da Corona Virüs Açıklaması Yapacağım*

Amerikan Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Türkiye saati ile 27 Şubat 02.00’da Beyaz Saray’da corona virüs açıklaması yapacağını açıkladı. Corona virüs konusunda sahte haberlerin arttığını ve yapacağı açıklamanın önemli olduğunu bildiren Trump, bu konuda geçtiğimiz gün 2.5 milyar dolarlık bir fonu onayladığını açıklamıştı.

ABD’nin aşı bulma ve bu aşıları test etmek konusunda diğer herkesten önce davrandığını ve ABD’nin aşı bulma konusunda başarılı olacağını belirten Başkan Trump’a Çin yönetiminden de destek gelmişti.

Çin Devlet Başkanı Xi, ABD’den gelen haberlerin olumlu olduğunu açıklamış, Başkan Donald Trump’a yardımları için teşekkür etmiş ve ABD’den gelecek olan haberlerin kendileri için çok önemli olduğunu açıklamıştı.

Söz konusu sağlık ve insanlık olduğu zaman Çin yönetiminin bile ABD’ye karşı yumuşak hareket etmesi gerektiğini bildiren birçok Çinli ise kendi ülkelerinin aşı bulmak konusunda başarılı olamadığını, ABD’den bu konuda destek alınmazsa dünyanın hiçbir ülkesinde aşı bulunamayabilecek olduğunu dile getirmişti.

ABD aşıyı bulduğunu açıklarsa milyarlarca dolar kazanabilir

ABD’nin bugün Başkan Donald Trump tarafından yapılacağı duyurulan açıklamada eğer ki aşıyı bulduğu ve testlerin sorunsuz olduğunu açıklarsa seri üretime hemen geçeceği, bunun ise ABD ekonomisine ve ilgili şirkete milyarlarca dolarlık para kazandırabileceği belirtiliyor.

Öyle ki ABD’nin korona virüse karşı aşı geliştirmiş olması halinde bu aşıyı yasaların önünde bir kararla diğer ülkelere vermeme, sadece istediği ülkelere verme, ABD düşmanı yönetimlere bu aşıyı göndermeme kararı vermesi mümkün. Ancak tarihte ABD hiçbir zaman sağlık açısından farklı ülkelere aşı göndermeme gibi bir adım atmadı ve Dünya Sağlık Örgütü ile yakından çalışmalarını sürdürdü.

Aşılar İran’a, Kuzey Kore’ye veya diğer ülkelere gönderilecek mi?

Eğer bir aşı üretilirse herkesin aklında olan soru bu. Eğer ki ABD ürettiği aşıyı sadece belirli ülkelere satmak isterse ve bu aşının diğer ülkelere satılmasını engellerse bu durumda bazı ülkelerde kaos yaşanabilir ve toplu ölümler gündeme gelebilir. Bunun yanısıra aşının gönderilmediği ülkelerde ekonomik kriz gündeme gelebilir.

Özellikle İran, Kuzey Kore, Küba ve diğer ülkelere bulunan aşının satılmaması veya gönderilmemesi durumunda bu ülkelerde ABD’nin isteği doğrultusunda eğer korona virüs çok hızla ilerler ve Çin’de olduğu gibi durdurulamaz hale gelirse hükümetlerin değişmesi bile gündeme gelebilir.

Öte yandan bugün yapılan son açıklamalar Bitcoin fiyatının düşmesinde son derece etkili görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu