Bitcoin Madenciliği

“ABD, Dünyanın Bitcoin Madenciliği Merkezi Haline Geldi!”

Madencilik şirketi GEM Mining CEO'su John Warren, ABD'nin artık Bitcoin madenciliğinin merkezi olduğunu söyledi.

Çin, 2021 yılının Haziran ayında Bitcoin ve diğer kripto paraların madenciliğinin yasaklandığını ve Eylül ayında da kripto paraları tamamen illegal olarak tanıdığını açıkladığında oldukça ses getirmişti.

Çin’den gelen bu yasak sonrası büyük Bitcoin madencilerinin operasyonlarına nerede devam edecekleri merak konusu olmuştu.

Bilindiği üzere Çin, yasaklardan önce bir BTC madenciliği merkezi görevi görüyordu.

“Çin’in Yasaklarıyla Oluşan Boşluk ABD’nin Bitcoin Madenciliği Hamleleriyle Doldu”

GEM Mining CEO’su John Warren, Çin’in yasaklarının ardından oluşan boşluğun ABD tarafından tamamen doldurulduğuna inandığını söyledi:

“Geçtiğimiz dönemde Çin’in yasakları, Kazakistanlı madencilere uygulanan bazı kısıtlamalar ile beraber Kuzey Amerika’nın, özellikle de ABD’nin dünyanın Bitcoin madenciliği merkezi haline geldiğini görüyoruz. Bence bu durum ABD için de olumlu olarak görülmeli.”

Güney Carolina merkezli bir madencilik şirketi olan GEM Mining, 2021 yılında 600’ün üzerinde (25 milyon dolarlık) BTC’yi madencilik faaliyetleri sayesinde elde etmeyi başarmıştı.

ABD’nin güneyi, kripto para madenciliği operasyonları ve diğer kripto para ilişkili işler için giderek büyüyen bir merkez haline geliyor.

Bölgedeki vergi teşvikleri ve yenilenebilir enerji kaynakları ile birlikte Teksas ve Georgia gibi eyaletler, yurt dışında ülkelerinden kovulan madencilerin uğrak noktaları haline geldi.

Bölgenin politikacıları da madencilerin yarattığı iş olanakları ve vergi gelirlerinden dolayı oldukça hoşnutlar.

Kripto para madenciliği işlemlerinin yüksek enerjiye gereksinim duydukları biliniyor ancak Warren, şirketi GEM Mining’in 2026 yılı itibariyle tamamen karbon nötr hale gelme hedefi olduğunu söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu