AnalizBitcoinHaberler

ABD Ekonomisi Sürpriz Bir Şekilde Daraldı: Bitcoin (BTC) İçin Ne Anlama Gelecek? Uzmanlar Değerlendirdi!

ABD'den gelen yeni verilere göre ülkenin ekonomisi sürpriz bir daralma yaşadı. Peki Bitcoin için ne anlama gelebilir?

ABD yönetimi tarafından bugün paylaşılan verilere göre ABD koronavirüs pandemisinden bu yana ilk kez küçülme gösterdi. Gelişme Bitcoin ve kripto paralar için ne anlama geliyor?

ABD Ekonomisi Beklentiler Aksine Yüzde 1.4 Küçüldü

Ekonomik Analiz Bürosu’nun yayınladığı bir rapora göre, analistler 2022’nin ilk çeyreğinde gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYİH) %1 kadar büyüyeceğini beklerken bunun yerine verilere göre %1.4 küçülme yaşandı.

Bitcoin ve kripto paraların son zamanlarda hisse senedi piyasalarıyla korelasyon halinde hareket etmesiyle birlikte ileriki dönemde bir resesyon anlamına gelebilecek olan ekonomik büyümedeki yavaşlama Bitcoin dahil tüm dijital varlık piyasasını etkileyebilir.

Büyüme verilerinin açıklanmasının ardından kripto para piyasasında herhangi bir ani hareket yaşanmadı.

Teksas merkezli ekonomi şirketi Quill Intelligence CEO’su Danielle Booth, yaptığı açıklamasına şunları söyledi:

“Piyasalarda herhangi bir aşırı tepki yaşanmaması aslına bakılırsa açıklanan raporun başlığı kadar kötü bir tabloya işaret etmediği anlamında geliyor.”

GSYİH düşüşündeki kilit faktörler ticaret ve stoklar oldu, buna karşın tüketici harcamaları ve iş yatırımları güçlü kaldı. Bu da pandemiden toparlanmanın sağlam kaldığını gösteriyor.

KPMG kıdemli ekonomisti Ken Kim, konuyu şöyle değerlendirdi:

“2021 yılının son çeyreğine ve bu yılın ilk çeyreğine birlikte baktığımızda ortalama olarak %2.8’lik bir ekonomik büyüme değerine ulaşıyoruz. Bu oran da halen epey güçlü bir değer olarak değerlendiriliyor.”

“Bitcoin Negatif Etkilenebilir”

Kripto para finans şirketi XBTO piyasalar sorumlusu Joe Haggenmiller ise gelişmeleri şöyle değerlendirdi:

“Bugün açıklanan veriler bir resesyon ihtimaline öncekinden daha yakın olduğumuza işaret ediyor. Negatif büyüme yaşanmaya devam ederse hisse senedi piyasaları ve buna pozitif korelasyon gösteren Bitcoin yara alabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu