Metaverse

ABD Hava Kuvvetleri, Metaverse’e Rakip Alana Giriyor!

ABD Hava Kuvvetleri, "Spaceverse" odaklı bir patent ve marka başvurusunda bulunarak bütün gözleri bu yeni alana çevirdi.

Kripto para sektörü son dönemde çok ciddi trendlerle anılmakta ve kesinlikle metaverse de bunlardan birisi.

Metaverse ve NFT‘ler ile ilgili çılgınlık hala devam ederken şimdi ise direkt ABD Hava Kuvvetleri tarafından bir patent ve marka başvurusu yapıldı. Bunun konusu ise “spaceverse” oldu.

ABD Hava Kuvvetleri, İlginç Bir Başvuru Yaptı

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine Perşembe günü yapılan bir başvuruya göre, Hava Kuvvetleri Departmanı, “karasal ve uzaysal fiziksel ve dijital gerçeklikleri birleştiren ve sentetik ve simüle edilmiş genişletilmiş veri sağlayan güvenli bir dijital metaverse” olarak tanımlanan “SpaceVerse” kelimesini ticari markalaştırdı.

Bu girişimin ABD Uzay Kuvvetleri ile ilgili olup olmadığı bilinmese de internet sitesinde yapılan açıklamada girişimin birkaç kurumun bağlantısı ile yapıldığı vurgulanmakta.

Buna rağmen söz konusu girişimin “Hava Kuvvetlerinin ayrı bir projesi” olarak devam edeceği de vurgulanıyor.

Özellikle SpaceX ve BlueSky gibi şirketlerin uzay yolculuğu için rekabeti bir hayli arttırdığı son günlerde böyle bir girişimin gelmesi şaşırtıcı olmadı.

Metaverse sonrasında buna benzer yeni trendler geleceği biliniyordu ve Spaceverse şimdi resmen ABD Hava Kuvvetlerinin markası haline geldi.

Spaceverse odaklı kripto para projelerinin piyasaya sürülmesi durumunda ise bunların izin alması gerekebilir. ABD Uzay Kuvvetleri ise kısa üre önce kendi araçlarının NFT versiyonlarını piyasaya süreceğini açıklamıştı. ABD Deniz Kuvvetleri ise blockchain tabanlı lojistik hizmetleri için 1,5 milyon dolarlık anlaşma imzalamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu