Kripto HaberleriHaberlerMetaverse Hayal Kırıklığı Yaratmaya Devam Ediyor! Dev Şirket Bu Bölümünü Kapattı!

Metaverse Hayal Kırıklığı Yaratmaya Devam Ediyor! Dev Şirket Bu Bölümünü Kapattı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Walt Disney Co. önümüzdeki iki ay içinde şirket genelinde çalışan sayısını yaklaşık 7.000 azaltması beklenen daha geniş bir yeniden yapılanmanın parçası olarak metaverse stratejileri geliştiren yeni nesil hikaye anlatımı ve tüketici deneyimleri birimini ortadan kaldırdı.

Disney, Şirketin İşten Çıkarma Planının Bir Parçası Olarak Metaverse Bölümünü Ortadan Kaldırıyor

Bu kişiler, eski bir Disney tüketici ürünleri yöneticisi olan Mike White’ın başkanlığındaki bölümün, Disney’in geniş fikri mülkiyet kütüphanesini kullanarak yeni teknolojik formatlarda interaktif hikayeler anlatmanın yollarını bulmakla görevlendirildiğini söyledi.

Söz konusu kişiler, ekibin yaklaşık 50 üyesinin tamamının işlerini kaybettiğini söyledi. Bay White şirkette kalmaya devam ediyor, ancak yeni rolünün ne olacağı belli değil.

Disney’in eski CEO’su Bob Chapek, Bay White’ı Şubat 2022’de işe almış ve o dönemde çalışanlara bir iç yazışmada amacın “izleyicilerin hikayelerimizi nasıl deneyimleyecekleri ve onlarla nasıl etkileşim kuracakları konusunda tamamen yeni bir paradigma üretmek” olduğunu söylemişti.

İlgili Haber
Popüler Meme Tokenda Hacimler Son Ayların En Düşük Seviyesine Geldi! Düşüş Sinyali Mi?

Kasım ayında Robert Iger tarafından CEO’luk görevine getirilen Bay Chapek, metaverse’i “bir sonraki büyük hikaye anlatımı sınırı” olarak tanımlamıştı.

Şubat ayında Disney, daha geniş bir yeniden yapılandırma planının parçası olarak 5.5 milyar dolarlık kesinti yapacağını ve yaklaşık 7.000 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu.

Ekonomik sıkıntılar, yayıncılıktaki sert rekabet ve kablolu TV ile sinema gişelerinden elde edilen gelirlerin azalması birçok büyük medya şirketini baskı altına aldı.

Metaverse’in popülaritesindeki yavaş büyüme, yeni eğlence formatları üzerine yatırım yapan teknoloji şirketlerini hayal kırıklığına uğrattı.

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta Platforms Inc. milyarlarca kaynağını bu alana kaydırmıştı. Ancak düşük kullanıcı talebi ve kullanıcılar arasında teknolojinin nasıl kullanılacağı konusunda yaygın bir kafa karışıklığı buldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
test

bu sığırları yarının teknolojisine sevk edip yoran kimlerse onlara bir aferin

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları