Bitcoin

ABD Hazine Bakanı Yellen, Kripto Para Sektörüne Karşı Lobicilik Yaparken Yakalandı!

Yellen, kripto para sektörünün lehine olan yasa taslağına karşı lobicilik yaptı.

ABD’nin çiçeği burnunda Hazine Bakanı Janet Yellen, daha önce de sık sık kripto para sektörüne karşı görüşlerini açık etti. Yellen, tepkilerin gelmesinden sonra bu konuda bazen geri adım atıp ılımlı açıklamalar yapsa da aslında birçok kişi Yellen’in amacını tahmin edebilmekte.

Janet Yellen, Lobicilik Yapıyor

Kripto para regülasyonları yanlısı olan ve bunlarda baskılayıcı bir tutum benimseyen Yellen, tam da kendinden beklendiği gibi hareket etti. The Washington Post tarafından aktarılan bilgilere göre Yellen gizli gizli lobicilik yaparken yakalandı. Yellen’in son dönemde en çok konuşulan olaylardan birisi olan ABD’nin altyapı planı kapsamındaki kripto para vergilendirmesinde lobicilik yaptığı ve kripto para yatırımcılarının aleyhine olan kararı savunduğu belirtiliyor.

Şu an için söz konusu yasa taslağı hakkında Patrick Toomey, Ron Wyden ve Cynthia Lummis gibi üç kripto para dostu isme karşı Mark Warner ve Rob Portman gibi iki karşıt ismin mücadelesi sürüyor. Portman ve Warner ekibi kripto para madencilerinin ve ağ düğümlerinin gizliliğini bitirecek vergi maddesini savunurken, Lummis, Wyden ve Toomey ise bunu değiştirmeyi teklif ediyor.

ABD Hazine Bakanı Yellen’ın ise gizli bir şekilde kripto para vergi taslağının değişmesinden yana olan tatminsizliğini dile getirdiği aktarılıyor. Yellen’ın direkt olarak Wyden ile görüştüğü ve kendisine bu işten vazgeçmesini teklif ettiği ortaya çıktı.

Söz konusu yasa taslağındaki bu madde, sektörün bütünü için oldukça kritik olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu