binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiABD Hazine Bakanı Yellen'dan Faiz Oranı Açıklamaları Geldi

ABD Hazine Bakanı Yellen’dan Faiz Oranı Açıklamaları Geldi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yaptığı son açıklamasında ABD'de gelecek faiz oranı kararlarına dair konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinin görünümüne ilişkin iyimserliğini dile getirdi. Yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, ekonominin geleceği konusunda “çok iyimser” olduğunu ifade etti.

Yellen ayrıca ülkenin borç servis maliyetlerini de ele alarak önümüzdeki on yıl boyunca GSYH’nin %1’i oranında olacağını belirtti. Bu tahmin bütçe açığının azalacağını varsayıyor.

GSYH’ye kıyasla reel net faiz ödemelerinin ‘normal’ olduğunu ve borç maliyetlerine ilişkin tahminlerin faiz oranlarında bir düşüşü öngördüğünü yineledi.

Bununla birlikte Yellen, uzun vadeli faiz oranlarının daha önce düşünülenden daha yüksek seviyelerde seyretmesinin mümkün olduğunu da kabul etti. Buna rağmen, düşük oranları destekleyen yapısal güçlerin ‘canlı ve iyi’ olduğuna inandığını söyledi. Yellen ayrıca faiz oranı seviyelerinin sürekli olarak aklında olduğunu ifade etti. Potansiyel engellere rağmen Yellen, daha uzun süre daha yüksek faiz oranı politikası uygulanacağının ‘hiçbir şekilde kesin olarak garanti olmadığını’ dile getirdi.

İlgili Haber  Santiment Analistleri: "Bu Üç Altcoinde Volalite Her An Tavan Yapabilir"

Yellen ekonomik konuların yanı sıra yapay zeka (AI) konusuna da değindi. Yapay zeka alanındaki ilerlemenin “inanılmaz derecede hızlı” olduğunu ve üretkenlikte önemli bir fark yaşatabileceğini söyledi.

Uluslararası ilişkiler konusunda Yellen, ABD’nin Çin’den uzaklaşması gerektiğine inanmadığını söyledi. Bununla birlikte, ulusal refah konularında Çin’e aşırı bağımlılık konusunda endişelerini dile getirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail