coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD Hazine Bakanlığı'ndan Kripto Para Raporu!

ABD Hazine Bakanlığı’ndan Kripto Para Raporu!

ABD Hazine Bakanlığı bugün DeFi raporunu yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Hazine Bakanlığı bugün, dünyada DeFi üzerinde yürütülen ilk finans risk değerlendirmesi olan “2023 DeFi Yasadışı Finans Risk Değerlendirmesini” yayınladı.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmetlerinin yasa dışı transferler için kullanıldığını belirten ABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Kore, siber suçlular, fidye yazılımı saldırganları, hırsızlar ve dolandırıcıların yasadışı gelirlerini aktarmak ve aklamak için DeFi hizmetlerine yöneldiğini söyledi.

Hazine Bakanlığı yaptığı açıklamada saldırganların ABD ve yabancı ülkelerdeki kara para aklamayı önleme prosedürlerindeki güvenlik açıklarından yararlandığını belirtti.

Hazine ayrıca DeFi platformlarının kara para aklamayı ve terörizmin finansmanını önlemek için getirilen yükümlülüklere uymadığını bu yüzden de DeFi alanındaki en önemli yasa dışı finans riskini oluşturduğunu belirtti.

Hazine Bakanlığı Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı Brian Nelson yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yaptığımız risk değerlendirmeleri, yasa dışı finans risk ortamının anlaşılmasını teşvik etmede ve ABD mali sisteminin bütünlüğünü daha etkin bir şekilde korumada temel bir rol oynuyor.

Bu noktada DeFi hizmetlerine yönelik değerlendirmemiz, suçlular, dolandırıcılar ve Kuzey Koreli siber aktörler dahil olmak üzere yasa dışı aktörlerin, yasa dışı fonları aklama sürecinde DeFi hizmetlerini kullandığını gösteriyor.

DeFi hizmetleriyle ilişkili potansiyel faydaları görmek için, bu risklerin ele alınmasını gerekiyordu.

Yasa dışı aktörlerin DeFi hizmetlerini kötüye kullanmasını önlemek için AML/CFT düzenlemelerine ve yaptırım yükümlülüklerine uygun hareket etmelidir ve bu değerlendirmeyi dikkate almalıdır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail