coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD, Japonya ve Güney Kore Arasında Üçlü Kripto Para Toplantısı Düzenlendi

ABD, Japonya ve Güney Kore Arasında Üçlü Kripto Para Toplantısı Düzenlendi

Üç ülke Kuzey Kore'nin kripto para hacker faaliyetlerini de içeren önemli bir toplantı düzenledi. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kısa bir süre önce Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen üçlü toplantıda ABD, Güney Kore ve Japonya’dan ulusal güvenlik yetkilileri Kuzey Kore’nin kripto para hırsızlığı ve devam eden kitle imha silahları (KİS) programı da dahil olmak üzere yasadışı faaliyetlerini ele aldı.

Toplantıya ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Kore Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Danışmanı Cho Tae-Yong ve Japonya Ulusal Güvenlik Danışmanı Takeo Akiba katıldı.

Yetkililer, bölgesel krizler konusunda İstişare Taahhüdü, balistik füze savunma verilerinin paylaşımı ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin (KDHC) yasadışı kitle imha silahı programlarını finanse etmek için kripto paraları kullanmasına karşı ortak çabalar gibi çeşitli üçlü girişimlerde kaydedilen ilerlemeyi gözden geçirdiler.

İlgili Haber  Kripto Para Piyasasında Boğa Geri Döndü Mü? Binance Araştırmacıları Son Raporunda Açıkladı

Üç ülke daha önce Kuzey Kore’nin 21 Kasım’da yörüngeye bir casus uydu yerleştiren bir roket fırlatmasını kınamıştı. Uydunun sahip olması beklenen ilkel teknolojiye rağmen, Kim Jong Un rejiminin Güney Kore ve Japonya’da konuşlu ABD birliklerini hedef almasına yardımcı olabileceği düşünülüyor.

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlık Kontrol Ofisi (OFAC), Kuzey Koreli hackerlar tarafından çalıntı fonları taşımak için kullanıldığı iddia edilen çok sayıda kripto para karıştırıcısına (mixer) karşı harekete geçmişti. Geçtiğimiz günlerde OFAC, Sinbad karıştırıcısıyla bağlantılı iki kripto adresini yaptırım listesine eklemişti. Ortak bir operasyonda, çeşitli ülkelerden polis yetkilileri Sinbad’ın web sitesini ele geçirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail