binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizKripto Para Piyasasında Boğa Geri Döndü Mü? Binance Araştırmacıları Son Raporunda Açıkladı

Kripto Para Piyasasında Boğa Geri Döndü Mü? Binance Araştırmacıları Son Raporunda Açıkladı

Kripto para borsası Binance'ten analistler, olumlu havanın hakim olduğu kripto piyasasında boğa piyasasını sorguladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Binance’in araştırma kolu Binance Research, yakın tarihli bir raporda kripto para piyasasının geleceğine ilişkin iyimser görüşlerini paylaştı.

Binance analistlerine göre son haftalarda piyasa, ayı piyasası geliştirici çabalarının bir kısmının hem kripto faaliyetlerinde hem de varlık fiyatlarında kendini göstermeye başlamasıyla birlikte yenilenmiş canlılık belirtileri gösterdi. Analistlere göre boğa piyasasına dönüşü kesin olarak ilan etmek için henüz çok erken olsa da, işler kesinlikle iyiye gidiyor.

İşte Binance Research’ün yayınladığı son raporda dikkat çeken ifadeler:

  • Toplam kripto piyasa değeri yılbaşından bugüne yaklaşık %110 artarak 870 milyar doların üzerinde bir sermaye artışını temsil ediyor. Dördüncü çeyrekte şu ana kadar piyasalar %55 (~596 milyar dolar) artış gösterdi.
  • NFT hacimleri sekiz aylık düşüş trendini kırdı ve Kasım ayında bir önceki aya göre yaklaşık %200 arttı. Bitcoin, 375 milyon doları aşan NFT hacmiyle en popüler zincir oldu ve Ethereum NFT’lerini (348 milyon ABD doları) bile geride bıraktı.
  • En büyük 20 kripto projesinin işlem ücretleri Kasım ayında Ekim ayına kıyasla yaklaşık %84, Eylül ayına kıyasla ise %100’ün üzerinde artış gösterdi. DeFi toplam kilitli değer de yükselirken, DeFi hakimiyeti bir önceki aya göre %18 arttı.
  • Bitcoin, Ordinals ve BRC-20’lerle hareketli bir yıl geçirdi ve Kasım ayında bu alana ilginin yeniden canlandığını gördü. Spot Bitcoin ETF’sine ilişkin haberler olumlu görünüyor ve piyasa Ocak ayında onay beklerken, Nisan ayındaki Bitcoin Yarılanması da izlenmesi gereken bir diğer önemli dönüm noktası.
  • Bir dizi alternatif katman-1 protokolü son zamanlarda Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi ve Solana ile Toncoin kayda değer hamleler yaptı. SocialFi, Farcaster, Lens ve Binance Square’in güncellemelerinin yanı sıra friend.tech gibi yeni protokollerle ortaya çıktı.
İlgili Haber  Cardano (ADA) Sahipleri İçin Airdrop Alarmı: Bilinmesi Gerekenler Neler?
  • Gerçek dünya varlıkları (RWAs) giderek daha önemli hale gelmeye başladı ve şu anda MakerDAO’nun bilançosundaki varlıkların %49’undan fazlasını temsil ediyor. Chainlink ayrıca yeni CCIP çözümüyle geleneksel finans, RWA’lar ve kripto arasında daha yakın bağlar kurmayı umuyor.
  • Zero-knowledge teknolojisi, yakın zamanda piyasaya sürülen çeşitli ZK-rollup lansmanları ve ZK ortak protokolleri etrafında artan çalışma ve tartışmalarla birlikte yükselişe geçmeye başlıyor.
  • ABD faiz oranları 22 yılın en yüksek seviyesinde ve piyasa önümüzdeki yıl içinde indirim bekliyor. Çin şimdiden bazı faiz oranlarını düşürmeye başlarken, Avrupa’daki düşük enflasyon yatırımcıların Avrupa Merkez Bankası’ndan indirim beklemeye başlamasına neden oldu.

Binance raporu, boğa piyasasına geri döndüğümüzü kesin olarak söylemek için henüz çok erken olsa da, işlerin bir süredir olduğundan kesinlikle daha iyi hissettiği sonucuna varıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail