Haberler

ABD, Kasım ayında İran’a kripto para yaptırımları uygulayabilir

Nexo

ABD yönetiminin kripto paralar konusunda kısa zaman içerisinde İran’a ağır yaptırımlar uygulaması bekleniyor. İran’ın kripto paralar konusunda alınacak olan yaptırımlar sonrasında kripto para ticareti ve alım-satım işlemlerinin de yasaklanması, ülkeden yabancı kripto para borsalarına aktarımların engellenmesi beklentisi mevcut iken, yabancı kripto para borsalarının İran vatandaşlarına satış yapmasının dahi yasaklanması gündeme gelebilir.

Tüm kripto para ticaretini anlık olarak görebiliyor olduğuna dair kanıtlar bulunan ABD’nin bu veriler ışığında olası yaptırımları kripto para borsalarına dahi uygulayabilecek olduğu, başta Binance ve benzeri büyük dev kripto para borsalarının bulunsa da yakın zamanda uygulanacak olan yaptırımların daha çok bölgesel kripto para borsalarından yana olabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Sert yaptırımları aşamayacak

İran’ın ABD yönetimi tarafından uygulanacak olan yaptırımları aşmasına ise imkan yok. Tüm AB üyesi ülkeler ve Asya ülkelerinin ve ABD müttefiği olmayan ülkelerin dahi uygulanacak olan yaptırımlara ekonomik korku dolayısı ile uymak zorunda kalacağından dolayı İran’a satış yapacak kripto para borsalarının daha fazla denetim altında tutulması bekleniyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı