binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD, Kasım ayında İran'a kripto para yaptırımları uygulayabilir

ABD, Kasım ayında İran’a kripto para yaptırımları uygulayabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD yönetiminin kripto paralar konusunda kısa zaman içerisinde İran’a ağır yaptırımlar uygulaması bekleniyor. İran’ın kripto paralar konusunda alınacak olan yaptırımlar sonrasında kripto para ticareti ve alım-satım işlemlerinin de yasaklanması, ülkeden yabancı kripto para borsalarına aktarımların engellenmesi beklentisi mevcut iken, yabancı kripto para borsalarının İran vatandaşlarına satış yapmasının dahi yasaklanması gündeme gelebilir.

Tüm kripto para ticaretini anlık olarak görebiliyor olduğuna dair kanıtlar bulunan ABD’nin bu veriler ışığında olası yaptırımları kripto para borsalarına dahi uygulayabilecek olduğu, başta Binance ve benzeri büyük dev kripto para borsalarının bulunsa da yakın zamanda uygulanacak olan yaptırımların daha çok bölgesel kripto para borsalarından yana olabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Sert yaptırımları aşamayacak

İran’ın ABD yönetimi tarafından uygulanacak olan yaptırımları aşmasına ise imkan yok. Tüm AB üyesi ülkeler ve Asya ülkelerinin ve ABD müttefiği olmayan ülkelerin dahi uygulanacak olan yaptırımlara ekonomik korku dolayısı ile uymak zorunda kalacağından dolayı İran’a satış yapacak kripto para borsalarının daha fazla denetim altında tutulması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail