Bitcoin

ABD Kongre Üyesinden Bitcoin Açıklaması: “Doları Güçlendirir!”

ABD kongre üyesi Pete Sessions, Bitcoin'in Amerikan değerleriyle uyumlu olduğunu ve doları güçlendireceğini söyledi.

ABD’li Kongre üyesi Pete Sessions, yaptığı açıklamada Bitcoin’in Amerikan değerlerine uygun olduğunu ve ABD dolarını güçlendireceğini söyledi.

“Bitcoin, ABD Dolarının Enflasyonundan Korunmak İçin Dayanıklı Bir Alternatif”

ABD’li politikacı ayrıca BTC’nin “itibari para birimlerinin enflasyonuna karşı daha dayanıklı bir alternatif seçenek olarak” göze çarptığını belirtti.

Aslına bakılırsa ABD’li Kongre üyesi Pete Sessions bu hafta boyunca Bitcoin ile ilgili birkaç Tweet daha atmıştı. Sessions, Teksas’ın 17. Kongre Bölgesi’ni temsil ediyor ve ABD Temsilciler Meclisi’nde 11 dönem görev yaptı.

Sessions, yaptığı açıklamasında BTC’nin Amerikan değerleriyle uyumlu olduğunu ve doları güçlendireceğini iddia etti.

Birçok Twitter kullanıcısı ise konuyla ilgili farklı yorumlarda bulundu. Kullanıcıların bazıları Bitcoin’in Amerikan değerleriyle uyumlu olduğunu fakat ABD dolarını güçlendirmeyeceğini savundu.

Morgan Creek Digital Assets kurucularından Anthony Pompliano yaptığı açıklamasında Sessions’a şöyle cevap verdi:

“BTC, Amerikan değerlerinden olan serbest piyasayı ve ifade özgürlüğünü temsil ediyor.”

New York Times’ın çok satan yazarlarından Mark Jeffrey ise, ABD başkanı Joe Biden ve Hazine Bakanı Janet Yellen’ı etiketleyerek konuya farklı bir yorum kattı:

“ABD Hazinesi acilen rezervlerini BTC ile doldurmalı.”

Başka bir Twitter kullanıcısı ise BTC’nin Amerikan değerleriyle uyumlu olduğunu fakat doların ise bu değerler ile uyumsuz olduğunu söyledi. Bazı kullanıcılar BTC’nin Amerikan dolarının sonu olacağını iddia etti.

Sessiona ayrıca bu hafta başında attığı Tweet’lerinde BTC’nin enflasyona karşı bir korunma aracı olduğunu düşündüğünü söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu