Haberler

ABD kripto para düzenlemelerine yoğunlaşacak

ABD’nin kripto para düzenlemeleri konusunda eksik kalması ve sorunlar yaşamıyor olmasından dolayı sadece ”izle ve önlem al” diye düşünüyor olması ülkenin gerek bazı yatırımcılar, gerek milyarlarca dolarlık kripto para ile ilgili şirketler tarafından ”görmeden önce önlem al” yasalarının devreye girmesini talep etmelerinden dolayı kısa süre sonra yeni bazı kararlar almasında etkili olabilecek olduğu iddia ediliyor. Washington yönetiminin acil olarak kripto paralar konusunda SEC, FED ve diğer ekonomik uzmanlar aracılığı ile kararlar alınmasına yardımcı olması ve bu konuda gerekli uyarıları üst yönetimin yapması önerisinde bulunan şirketler ve ekonomistler, olası sorunların önlenmesi gerektiğini, bunun sadece yasalar sayesinde olabileceğini belirtiyor.

ABD yönetimi kararını hızlı verebilir

ABD yönetiminin kripto paralar konusunda tüm bilgilere sahip olması ve alınacak olan önlemleri yasal olarak işletmiyor olsa bile arka planda izliyor ve sorunları ile çözüm yollarını araştırıyor olmasının anında karar vermesi ve çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yeni yasaları devreye sokması için yeterli olması şimdilik tahmin ediliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı