Haberler

ABD kripto para düzenlemelerine yoğunlaşacak

Nexo

ABD’nin kripto para düzenlemeleri konusunda eksik kalması ve sorunlar yaşamıyor olmasından dolayı sadece ”izle ve önlem al” diye düşünüyor olması ülkenin gerek bazı yatırımcılar, gerek milyarlarca dolarlık kripto para ile ilgili şirketler tarafından ”görmeden önce önlem al” yasalarının devreye girmesini talep etmelerinden dolayı kısa süre sonra yeni bazı kararlar almasında etkili olabilecek olduğu iddia ediliyor. Washington yönetiminin acil olarak kripto paralar konusunda SEC, FED ve diğer ekonomik uzmanlar aracılığı ile kararlar alınmasına yardımcı olması ve bu konuda gerekli uyarıları üst yönetimin yapması önerisinde bulunan şirketler ve ekonomistler, olası sorunların önlenmesi gerektiğini, bunun sadece yasalar sayesinde olabileceğini belirtiyor.

ABD yönetimi kararını hızlı verebilir

ABD yönetiminin kripto paralar konusunda tüm bilgilere sahip olması ve alınacak olan önlemleri yasal olarak işletmiyor olsa bile arka planda izliyor ve sorunları ile çözüm yollarını araştırıyor olmasının anında karar vermesi ve çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yeni yasaları devreye sokması için yeterli olması şimdilik tahmin ediliyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı