Haberler

ABD ”kripto para” konusunda gücü topluyor

ABD, Bitcoin ve altcoinler konusunda dünyanın en bilgili yönetimi ve kendisi yönettiğinden farksız olarak kripto paralar hakkında en fazla bilgi sahibi olan ülke. Bu bilgi ve bu kadar büyük bir yönetim ağının içerisinde kaybolmayan tek ülke olarak anılan ve bundan dolayı ülkede yasaklar yerine vatandaşlarına kripto paraları rahat bir şekilde alabilecek oldukları ve transfer edebilecek olduklarını ifade eden Washington D.C yönetimi, kripto paralar konusunda gücü elinde toplamayı sürdürüyor.

Güney Kore, Japonya ve Çin’e oranla ABD’de kripto paralardan zengin olan insan sayısının tüm dünyadakinin birkaç katı olduğu ve kripto para milyarderlerinin sadece ABD’de olmasının kripto paraların en çok ABD ekonomisini güçlendirdiği ve ülkeye milyarlarca dolarlık kazanç sağladığını bilmemek mümkün değil.

Washington’ın izin verme nedeni: Yükseliş

ABD’nin kripto paralara izin vermesi ve ülkede engellememe nedeni ise ülke vatandaşlarının çok akıllı davranarak kripto paralardan zengin oluyor olması ve ABD ekonomisine bunun yatırım olarak geri dönüyor olmasından kaynaklanıyor. Kötü amaçlı işlerde kripto paraların kullanımı ABD genelinde çok ama çok düşük düzeyde olduğu iddia edilse de bunun ne düzeyde olduğu bilinmiyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu