binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD, Kripto Para Suçları Konusunda Bir Numaralı Ülke

ABD, Kripto Para Suçları Konusunda Bir Numaralı Ülke

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) kripto para suçları konusunda yapılan araştırmalara göre bir numaralı ülke olarak görüldü. Kripto para suçlarına karşı en üst düzeyde önlemler almak isteyen ve aldığı önlemler ile şimdiden bazı suçları engellemeyi başaran ABD’nin hala dünyada en fazla kripto para suçlarının işlendiği ülke konumunda olması ise Güney Kore ve Çin’e oranla ülkede gizlilik ve diğer bakımlardan vatandaşların daha özgür olmasının ve suç işleme oranlarının birçok ülkeye oranla daha fazla olmasından dolayı ABD’de bu alanda da birinci sırada olduğunu gösteriyor.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) kripto para suçları konusunda Group-IB tarafından yapılan araştırmada dünyanın en fazla kripto para suçlarının işlendiği ülke olarak kayıtlara geçirildi. Ülkede kripto paralar ile ilgili binlerce farklı suç işlendiği ve diğer Asya ülkelerine oranla işlenen suçların oranlarının çok daha fazla büyük olduğunun tahmin edildiği açıklandı. Güney Kore’de devlet memurlarına kripto paraların suç işlemelerinin önüne geçmek, rüşvet almalarını engellemek benzeri sorunları yaşamamak adına önlemler alınırken bu konuda ABD yönetiminin engellemelere imza atmamasının ülkede kripto para özgürlüğünü beraberinde getirdiği ve bunun da belirli oranlarda daha fazla suç işlemeye neden olduğu düşünülmekte.

%56.1 Suç Oranı ile Birinci

Bu araştırmada ABD’nin kripto para suçları arasında oranı %56.1 olarak hesaplandı. Yapılan hesaplamada elbette ki kripto paraların gizlilik ve güvenlik konusunda çok başarılı olması ve hangi ülkede kimin ne kadar suç işlediğinin kesin olarak bilinmesinin zor olacağından dolayı biraz hatalar olabilecek olduğunu kabul etmek gerekiyor.

ABD’den hemen sonra kripto para suçları konusunda Hollanda gelirken, Hollanda’nın kripto para suçları konusunda %21.5 oranı olduğu ve Hollanda vatandaşlarının da kripto paralar ile yasalara karşı suç işlemekte 2. ülke olduğu iddia edildi.

Araştırma Reddit platformunda tartışılmaya başlarken bazı yorumcular bu araştırmanın doğru olmadığını, Asya ülkelerinde işlenen büyük suçların gizli kalmasından dolayı bu şekilde ortaya bir istatistik atıldığını iddia etti. Bazı yorumcular ise ABD’nin kripto paralar ile işlenen suçlar konusunda birinci olmasının sonucu değiştirmeyecek olduğunu ve Washington yönetiminin bu kadar büyük suç oranı olması durumunda önlem almasının kesin olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail