Kripto HaberleriHaberlerABD Senatörü Ve Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Super Bowl'daki Kripto Reklamlarını Topa...

ABD Senatörü Ve Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Super Bowl’daki Kripto Reklamlarını Topa Tuttu!

Takip et

Ohiolu ABD Senatörü ve Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, Super Bowl’daki kripto reklamlarını eleştirdi.

Kripto para birimlerine karşı mesafeli duruşuyla tanınan Brown, geçtiğimiz hafta sonu Super Bowl sırasında reklam veren tüm kripto para şirketlerine eleştiri getirdi.

Federal Rezerv’in ABD doları karşılığında multimilyon dolarlık bir reklam satın aldığını hiç görmediğini vurgulayan Brown, Super Bowl kripto reklamlarının bazı noktaları atladığını söyledi.

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi başkanı bir süredir kripto varlıkların “Amerikalıların zor kazanılmış paralarını riske atacağını” savunuyor. Kasım 2021’de Brown, stablecoin ihraççılarına ve Tether, Coinbase ve Gemini gibi kripto ticaret platformlarına bir mektup göndermiş ve ABD’li yatırımcıları koruma konusunda endişelendiğini açıklamıştı.

Geçen pazar günü oynanan Super Bowl sırasında gördüğü kripto para reklamlarını tartışma konusu haline getiren Brown, “Pazar günü Super Bowl’u izlediyseniz çoğu Amerikalı gibi gördüğünüz reklamlardan bir şey anlamamış olabilirsiniz. Çünkü hiç kimse kriptoların ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Kripto satın alan insanlar bile çoğu zaman bunu gerçekten anlamıyor.” dedi.

Söz konusu reklamların dolandırıcılıktan ve düpedüz hırsızlıktan bahsetmediklerinin altını çizen Brown, hiçbirinin kripto paranın büyük fiyat değişimlerinde büyük kayıplara yol açabileceğine işaret etmediğini belirtti. Kripto şirketlerinin cebe indirdiği yüksek ücretten bahsetmediklerini ve dahası kripto piyasalarının temel yatırımcı korumalarından ve gözetiminden yoksun olduğunu da kesinlikle açıklamadıklarını da sözlerine ekledi.

Brown ayrıca, ABD merkez bankasının hiçbir zaman ABD dolarının reklamını yapmadığını ve şirketlerin reklam vermek için neden milyonlar harcaması gerektiğini sorguladığını kaydetti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları