HaberlerKripto Para

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi 14 Aralık’ta Kripto Paraları Tartışacak!

Stablecoinlerin kullanımı tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Stablecoinler üzerindeki incelemeler devam ederken ABD Senatosu Bankacılık Komitesi stablecoin kullanımının kripto para birimi kullanımından ayırmak için 14 Aralık Salı günü bir oturum düzenleyecek.

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, canlı olarak yayınlanacak “Stablecoinler Nasıl çalışırlar, nasıl kullanılırlar ve riskleri nelerdir?” başlıklı oturumun zaman çizelgesini açıkladı.

Oturumda tanık olarak Açık Piyasalar Enstitüsü Mali Politika Direktörü Bayan Alexis Goldstein ve Amerikan Üniversitesi Washington Hukuk Fakültesi’nden Profesör Hilary J. Allen yer alacak. Ancak oturumdan önce başka tanıkların da eklenebileceği belirtildi.

Söz konusu oturum stablecoinler ile ilgili devam eden tartışmayı sona erdirebilir. Ancak geçtiğimiz aylarda ABD Hazine Bakanlığı stablecoinlerin tüketicilerin korunmasını ve ekonomik istikrarı tehdit ettiğini söylediği ve olası risklerini belirttiği raporu göz önüne alındığında gerçekleşecek stablecoin oturumunun kripto topluluğu için iyi haber olmayacağı düşünülüyor.

ABD Hazine Bakanlığı’nın stablecoinler hakkında daha katı ve sert düzenlemeler öngördüğü raporu doğrultusunda çıkarılacak yeni yasalara göre ABD’de stablecoin ihracı sadece uygun denetim ve gözetime tabi olan bankalarla sınırlı olacak.

Öte yandan bugün ABD Temsilciler Meclisi kripto para şirketlerinin CEO’larını davet ettiği bir toplantı yapacak. Bu toplantıda stablecoinlerin de ele alınması bekleniyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Gözler ABD Kongre'sine Çevrildi! CEO'lar Konuşacak!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu