bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Gözler ABD Kongre'sine Çevrildi! CEO'lar Konuşacak!

Bitcoin’de Gözler ABD Kongre’sine Çevrildi! CEO’lar Konuşacak!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Omicron varyantının etkisiyle başlayan sert satış dalgası bir nebze olsun azaldı.

ABD borsalarının haftaya iyi bir başlangıç yapması ve geçtiğimiz haftanın kayıplarını silmesi, Bitcoin’e ve kripto para piyasalarına da yansıdı.

Korku atmosferinin dağılmaya başlaması, piyasada yeniden risk iştahını yükseltti. Risk iştahı yükselse de, kripto para yatırımcılarının bugünkü gündeminde Kongre’de yapılacak toplantı var.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Maxine Waters 8 Aralık’ta yapılacak oturumda, önde gelen ABD’li kripto para şirketlerinin de bilgisine başvurulacağını ifade etmişti.

Buna göre bazı borsa CEO’ları Temsilciler Meclisindeki oturum için tanık listesinde yer aldı.

Bugün Kongre’de yapılması planlanan oturumun konusu şu şekilde; “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği; Amerika Birleşik Devletleri’nde Finansal İnovasyonun Zorluklarını ve Faydalarını Anlamak.”

Toplantı sırasında Circle’dan Jeremy Allaire, FTX’ten Sam Bankman-Fried, Bitfury’den Brian Brooks, Paxos’tan Chad Cascarilla, Stellar’dan Denelle Dixon ve Coinbase’den Alesia Hass’in bilgilerine başvurulması bekleniyor.

Uzmanlar, bugün kongre önünde konuşması beklenen CEO’ların açıklamaları ve kongre üyelerinin sorularının sertliğine göre volatil bir gün yaşanabileceğini değerlendiriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
ABD Kongresi CEO'ları Çağırdı, Bitcoin'de Gözler 8 Aralık'a Çevrildi! İşte Detaylar!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları