BitcoinHaberler

ABD Senatosu’ndan Beklenen Onay Geldi: 2 Trilyon Dolar Onaylandı

Daha önce reddedilen 2 trilyonluk teşvik paketi nihayet onaydan geçti.

Bir süredir ABD gündemini yoğun şekilde meşgul eden teşvik paketi konusunda uzlaşmaya varıldı. Corona virüsle mücadelede ekonomiyi kalkındırmak adına oluşturulan ve daha önce de Amerika Senatosu’na iletilmesine rağmen ret yiyen ancak nihayetinde kabul gören paket tam 2 trilyon dolar değerinde.

Sözü edilen paket konusu daha önce ABD Kongresinde, Cumhuriyetçiler ile Demokratlar arasında sert tartışmalara neden olmuştu. Ancak gelinen noktada 2 trilyon dolarlık teşvik paketi tasarısının ABD Senatosu’nda oylanarak yasalaştırılması için gün sayılıyor.

İlgili paketin onaylanmasının ardından yükselişe geçen Bitcoin 6950 dolar seviyelerine kadar yükselmiş olsa da an itibarı ile 6 bin 500 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Söz konusu paketin özellikle arzı kısıtlı olan altın ve Bitcoin gibi ürünlere fayda getireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu