Kripto HaberleriHaberlerABD Stablecoinleri Düzenlemeye Hazırlanırken Tether'den (USDT) Yeni Hamle!

ABD Stablecoinleri Düzenlemeye Hazırlanırken Tether’den (USDT) Yeni Hamle!

Takip et

En büyük stablecoin Tether, rezervlerinin gerçek dolar ile desteklenip desteklenmediği konusunda gündemdeyken, yeni bir hamle yaptı.

Uluslararası düzenlemelere ve kurallara her zaman bağlı olduğunu belirten şirket, sınır ötesi transfer işlemlerinde kara paranın aklanması ve suçla mücadeleye katkı sunmak için yeni çözüm test etmeye başladığını duyurdu.

Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından yayınlanan son standartlara ve yönergelere uymak için yapılan bu hamlenin, kara para aklama, terörün finansmanı ile mücadele ve yaptırım önlemlerine uyma konusunda yardımcı olmayı amaçladığı ifade edildi.

Tether tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler kulanıldı:

“Tether, sınır ötesi VASP-VASP işlemlerinde kara para aklama ve suçla mücadele etmek için Notabene’nin protokolden bağımsız çözümünü test etmeye başlayacak. Notabene, Tether’in işbirliğine dayalı, düşük riskli bir ortamda karmaşık kripto kullanım durumlarını test etmesini sağlayacak. Tether, özellikle Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP’ler) tarafından yapılan işlemlerle ilgili olarak müşteri korumasını sağlamak için, diğer VASP’lere müşterileri ile ilgili gerekli tanımlayıcı bilgileri güvenli bir şekilde nasıl gönderebileceğini görmek için Notabene’nin çözümünü kullanacak.”

Tether CCO’su Leonardo Real konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu sektörü sıfırdan inşa etmek için diğer büyük VASPS ile birlikte çalışmamız önemli. Blockchain teknolojisinin öncüleri ve liderleri olarak, yalnızca yeni kurallara ayak uydurmaya değil, onları şekillendirmeye yardımcı olmaya kendimizi adadık. Transferkuralları geleneksel olarak finansal kurumlar için geçerli olduğundan, bunu küresel çapta müşteriler için daha iyi hizmetler yaratmak amacıyla geleneksel ve dijital kanallar arasında işbirliğini teşvik etmek için uygun bir an olarak görüyoruz. Müşterilerimizi korumaya yönelik olumlu bir değişiklik yapmak için tüm stablecoinler adına sorumluluğu üstlenmekten gurur duyuyoruz.”

Notabene blok zinciri işlemlerine güvenilir bir veri katmanı getirerek, Tether’e karşı taraf riskini yönetmede yardımcı olacak ve müşterilerine sınıfının en iyisi transfer deneyimi sunacak.

Testlerden sonra çözümün ağa entegre edilmesi bekleniyor.

ABD’nin ana akım medyasında çıkan son haberlere göre Janet Yellen ve Biden’ın ekibi, stablecoin düzenlemeleri üzerindeki çalışmalarında sonra yaklaştı. Tether düzenleyici gereksinimlere ayak uydurma noktasında hamleler yapsa da, ABD’li düzenleyicilerin ne tür zorlu şartlar getireceği belirsizliğini koruyor.

SEC Başkanı Gary Gensler’da geçtiğimiz günlerde stablecoinleri hedef almış ve uyarılarda bulunmuştu.

İlgili Haber
SEC Başkanı Bitcoin Hakkında Konuştu! Hedefinde Stablecoinler ve Borsalar Vardı!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları