coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD, Ukraynalı Yetkililere Rusya'ya Karşı Kripto Para Eğitimi Veriyor

ABD, Ukraynalı Yetkililere Rusya’ya Karşı Kripto Para Eğitimi Veriyor

ABD federal kurumlarının, Ukraynalı yetkililere Rusya'ya karşı kripto paralar konusunda eğitim verdiği öğrenildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD, yaptırım uygulanan Rus oligarklar tarafından kullanılan finansal ağları hedef almak amacıyla Ukrayna güvenlik güçlerini kripto para soruşturmaları konusunda eğitiyor.

Internal Revenue Service’in cezai soruşturma bölümü, Ukraynalı dedektiflerin Perşembe gününden önümüzdeki haftaya kadar Frankfurt’ta kripto para soruşturmaları konusunda ileri düzeyde yüz yüze eğitim alacaklarını söyledi.

Amerikan hükümetinin genellikle vergi tahsilatıyla ilgili soruşturma kolu olan bu birim, Rusya’ya uygulanan yaptırımların olası ihlallerine ilişkin soruşturmalarda yoğun bir şekilde yer alıyor. Kurum yaptırımlarla ilgili 23 soruşturma üzerinde çalıştığını açıkladı.

Ukrayna ile yapılan ortaklık bu çalışmaları desteklemeyi amaçlıyor. Siber eğitime katılan Ukrayna kurumları arasında Ulusal Polis, Ekonomik Güvenlik Bürosu, Güvenlik Servisi ve Başsavcılık yer alıyor.

İlgili Haber  Hapisteki Terra Kurucusu Do Kwon'un Kripto Para Cüzdanından Transfer Yapıldı: İşte İşlemin Detayları!

IRS, Ukrayna’ya bir Bitcoin ve kripto soruşturma aracı olan Chainalysis Reactor’u kullanma lisansı verdiğini söyledi. Yaklaşık 50 Ukraynalı emniyet görevlisi Nisan ayında düzenlenen sanal bir eğitime katıldı. IRS yetkilileri ve Chainalysis tarafından yürütülen eğitim oturumları, Ukraynalı yetkililerin kripto para birimi işlemlerini izlemeyi ve ipuçlarını geliştirmeyi öğrenmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

ABD’li ve Avrupalı yetkililer, Kremlin’in Ukrayna’yı işgalinin ardından uygulanan yaptırımları aşmak için sanal varlıkları kullanma girişimleri konusunda uyarıda bulunmuştu.

Ukrayna Ulusal Polisi’nin siber departmanını yöneten polis albayı Yurii Vykhodets, Ukrayna’nın Rusya için kripto para toplamayı amaçlayan bağış toplama kampanyalarını belirlemeye ve durdurmaya odaklanacağını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları