Altcoin

ABD’de Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı: DOGE, Bir Konuda Bitcoin’i Geçti!

ABD'deki DOGE aramaları Bitcoin aramalarını geride bıraktı.

Elon Musk ve WallStreetBets gibi faktörler bir anda Dogecoin’in (DOGE) yıldızının parlamasını sağladı. Elon Musk ve DOGE’un uzun bir mazisi bulunsa da WallStreetBets aslında fitili ateşleyen temel unsur oldu. Buna rağmen birçok yatırımcı DOGE için “Elon Musk’ın önerdiği kripto para” ifadesini kullanmakta.

ABD’deki aranma verileri ise bu ikisi başta olmak üzere birçok faktörün DOGE için işe yaradığını gösteriyor. Google Trends verilerine göre DOGE’un aranma verileri lider kripto para birimi Bitcoin’in aranma verilerini bile geride bıraktı. Önde gelen kripto para fiyat ve veri sitesi CoinMarketCap de bu aranmalar sonucunda Doge hakkındaki bilgi sekmesini ana sayfanın üst  köşesine yerleştirdi. DOGE elde ettiği %1.000’lik yükseliş ile Türkiye’de bile gündem olmuştu.

İlgili Haber
Doge Coin Yüzde 1000 Yükseldi! Türkiye'de Gündem Oldu!

Verilere bakıldığında mavi ile gösterilen Bitcoin aramalarının sert düştüğü görülmekte. Buna karşın bir altcoin olan DOGE’ye yönelik aramalar ise inanılmaz bir şekilde yükselerek BTC’yi geride bıraktı. Bu aslında Bitcoin’in popülerliğinin azaldığı anlarda bireysel yatırımcıların alternatif varlıklara yani DOGE’a ilgi duyduğunu gösteriyor.

Ünlüler DOGE Satın Alıyor

Tabii ki ABD’yi kasıp kavuran WallStreetBets ve Elon Musk fırtınaları da buna önemli derecede katkı sağladı. Dünyaca ünlü isimlerden Mia Khalifa, KISS solisti Gene Simmons ve son olarak rapçi Snoop Dogg bile DOGE aldıklarını açıkladı. ABD’deki ünlülerin DOGE alması da bu aranma verilerinin artışına katkı sağlamış olabilir.

DOGE fiyatı basın saati itibarıyla ise son 24 saat içerisinde %20 artış elde etti ve 0,065 doların üzerine çıktı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu