Kripto Para

ABD’de Güneş Enerjisine İlgi Artıyor, Gelir Kapısı Çıkıyor

ABD'de evlerin çatısına kurulan güneş enerjisi sistemleri sayesinde madenciliğe kapı açılıyor.

ABD’de kripto para madenciliğine ilgi 2019’da azalması beklenen ve güneş enerjisine artan ilgi nedeniyle bazı evlerde madencilik yapan kişi sayısının da belirli düzeyde artması beklenen gelişmeler yaşandı. Bitcoin madenciliğinin bir süredir kayıp yaşatması ve piyasada iyi gelir kazandırıcı olmamasından dolayı tercih edilmiyor olması, kripto para yatırımcılarının ilgisinin bu sektörde azalmasına ve buna bağlı olarak piyasada madencilik ürünlerinin satışının azalmasına yol açtı. Bitcoin madenciliğine azalan ilginin tek sebebi düşen gelirler değil elbet. Madenciliğin enerji harcamasının yüksek olması ve az gelir kazandırıp, gelirden çok enerji ve bakım gideri yaratıyor olması bu sektörde gelir kazanmanın önünde olan en büyük engellerden bir tanesi.

Bitcoin madenciliği güneş enerjisi sayesinde kazandırabilir mi?

Güneş enerjisi sistemleri bedava olarak kurulan sistemler değil. Güneş enerjisi için belirli bir ödeme yapmak ve enerjiden en iyi oranda faydalanmak için günün belirli saatlerinde bu sistemi verimli olarak kullanmak gerekebiliyor.

Güneş enerjisinin verebileceği enerji bir evin birkaç gün boyunca tüm enerji ihtiyacını karşılayabilecek olsa da eğer kurulu olan sistem yeterince güçlü değilse madencilik için bu sistemin yeterli oranda enerji vermesi ve enerji depolaması mümkün olamaz. Bitcoin veya farklı kripto paraların madenciliği için gerekli olan enerji bazen aylık binlerce dolara varan enerji faturalarına sebep olması nedeniyle, sadece madencilik için güneş enerjisini tercih etmek kazançlı bir iş olmayacaktır.

Güneş enerjisi ile birlikte kripto para madenciliği yapmanın çok fazla dezavantajı yok. Çok büyük çiftliklerde de gelecekte güneş enerjisi sistemlerinin kullanılması mümkün olabilecek ve bugünün güneş enerjisi teknolojisinin Apple’ın enerjisinin büyük bir bölümünü karşılıyor, ve üzerine elde kalan enerjinin devlete aktarılıyor olması da bunun iyi bir kanıtı. Bitcoin madenciliğinin evlerde yapılması zaten büyük oranlarda enerji tüketiminin çok fazla madencilik donanımı olmadığı sürece imkansız olduğundan yatırımcılar güneş enerjisi gelir ve giderini iyi inceleyerek madencilik için güneş enerjisini kullanabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu