Haberler

ABD’de Hükümetin Kapalı Olması Kripto Paraları Etkiliyor!

ABD'de Başkan Trump'ın hükümeti 20 günden uzun süredir açmaması ülkede kripto para düzenlemeleri konusunda süreyi uzattı.

Washington D.C yönetimi Başkan Donald J. Trump’ın kararından sonra 20 gündür kapalı. Başkan Trump, hükümeti yıllarca açmayabilecek olduğunu, Demokratlar (muhalifler) tarafından kendisine Meksika sınırına örülecek duvar için en az 5.6 milyar dolar yetki verilmezse hükümeti yıllarca kapalı tutmasının kendi yetkisi olduğunu ve bu yetkisini kullandığını belirtiyor. Washington D.C’de Başkan Trump’ın hükümeti kapatma kararına savcılar veya diğer ülke yetkilileri asla karışamıyor ve ‘başkanlık kararnamesi’ yayınlayabilecek olduğunu ve Ulusal Acil Durum ilan ederek ABD’deki tüm yetkileri kendisinde toplayarak kendisine Meksika sınırına duvar bütçesi verebileceğini belirten Trump, kendisi için bir sınır olmadığını ve duvar projesi için bütçe verilene kadar beklemeye hazır olduğunu belirtiyor.

Federal hükümetim kapalı olması ise ülkede belirli problemlere ve her gün milyonlarca dolarlık kayıplara sebep oluyor. ABD tarihinde hükümetten kaynaklı kapalı kalma süresinin rekora koşuyor olması ve ülkede her gün kapalı kalan devlet kurumlarından milyonlarca dolar zarar edilmesi muhalif cephenin bütçe onayı vermesine izin vermiyor.

Kripto para düzenlemeleri ve Bitcoin ETF’si etkilenmiş olabilir

Coindesk isimli internet sitesinde yayınlanan ”ABD’de Federal Hükümetin Kapalı Kalmasının Kripto Paralara Etkisi” isimli başlık altında hükümetin kapalı kaldığı süre boyunca kripto para düzenlemelerinin etkilendiği ve bazı düzenlemelerin daha uzun süre gecikmesine yol açtığı açıklandı. Federal hükümetin kapalı kaldığı sürece SEC tarafında gelecek ay verilecek Bitcoin ETF’si kararı için sürenin bir kez daha uzatılabilecek olduğunu yazan internet sitesi, hükümet açılmadan kurumların işlem yapamıyor olmasının belirli problemlere sahne olduğunu ve bu problemlerin sadece kripto paralar için değil, tüm alanlarda geçerli olduğunu açıkladı.

Bazı eyaletlerde kripto para düzenlemelerinin federal hükümetin kurumlarından bilgi alınamadığından aksadığı, kripto para düzenlemelerinin uygulanması için alınması gereken izinlerin alınamaması ve resmi evrakların gönderilip, alınamaması kripto para birimlerini de yakından etkiledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu