AltcoinHaberler

ABD’de Stablecoin Yasasının Hayata Geçeceği Tarih Açıklandı!

ABD'de stablecoinleri düzenleyen yasa tasarısının ne zaman hayata geçeceği senatörler tarafından açıklandı.

ABD’li senatörler katıldıkları Consensus 2022 etkinliğinde katılımcılara, ABD’nin bu yılın sonuna kadar stablecoinlerle ilgili yeni bir federal yasaya sahip olabileceğini söylediler.

Senatörler, düzenleyici belirsizliğin kripto para inovasyonunu frenleyebileceğinden endişe ediyor ve TerraUSD’nin (UST) son çöküşü de bu konuda harekete geçme çağrısı yapanların daha da cesaretlenmesine neden oluyor.

“Stablecoin Konusunu Bu Yıl Halledeceğiz”

Bu yıl konuyla ilgili kendi tasarısını sunan Senatör Pat Toomey katılımcılara, “Bir adım ileri gideceğim ve bu yıl stablecoinleri halledeceğimizi söyleyeceğim” dedi. İzleyiciler bu konuşmayı alkışladı.

Toomey konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu konuda düzenleyici bir netliğe ihtiyacımız olacak. Biden yönetiminin bu alanda bir şeyler yapmakla ilgilendiğini biliyorum.”

Senatör ayrıca bu alan için politikacılar arasında harekete geçmek için geniş bir fikir birliği bulunduğunu da belirtti.

Birkaç ay içinde bir yasa tasarısı geçirmek son derece iddialı bir hedef olsa da, özellikle de Kasım ayındaki ara seçimler yaklaşırken, Toomey’in iyimser görüşü diğer kesimlerce de paylaşılıyor gibi görünüyor.

Senatör Kirsten Gillibrand ise etkinlikteki konuşmasında normal şartlarda komitelerden geçerek bir yasa tasarısının yasaya dönüşmesinin 10 yıl kadar alabileceğini belirterek şu ibareleri kullandı:

“Bence bugün ile yılsonu arasında bir stablecoin tasarısı yapabiliriz çünkü bu acil bir durum.”

Gillibrand, TerraUSD’nin çöküşüne atıfta bulunarak “Daha yeni bir mali kriz yaşadık, daha yeni bir erime yaşadık” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu