BitcoinHaberler

ABD’den Gelen Veriler Risk İştahını Yükseltti! Endekslere Bitcoin de (BTC) Eşlik Ediyor!

Piyasalar pozitif açıldı risk iştahı yükseldi.

ABD’deki ekonomik toparlanmaya ilişkin veriler geldikçe borsalar rekordan rekora koşuyor.

Cuma günü gelen ABD tarım dışı istihdam verisi 916 binle 7 ayın en büyük artışını kaydetti.

ABD’de aşılamaların hız kazanması mart ayına ilişkin ISM hizmetler sektörü endeksinin 63.7 olarak gelmesini sağladı. Anket beklentileri 59 olarak kaydedilmişti. Şubat ayında 55.3 seviyelerinde olan endeksin bu denli pozitif bir yükseliş yaşaması yine ekonomik toparlanmanın bir işareti olarak algılandı.

ABD’de günlük ortalama aşılama sayısı 3 milyon doza yükseldi. Cumartesi günü tek bir günde 4.1 milyon doz aşılama yapılarak rekor kırıldı.

Tüm bu pozitif verilerin ardından kısa süre önce Chicago küresel ilişkiler konseyinde konuşan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın ekonomik toparlanmaya ilişkin pozitif açıklamaları borsaların fitilini ateşledi.

Risk iştahı yükselen yatırımcılar hisse senetlerine yöneldi ve Dow Jones, S&P500 ve Nasdaq endekslerine %1.5 primler görüldü.

Bitcoin’de bu pozitif havadan nasibini aldı. Endekslerin yüksek primlerle açılması Bitcoin’in de yeniden 59.000$ seviyelerine çıkmasını sağladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu