Kripto Para

ABD’li 2 Senatör Yasa Taslağı Hazırladı

Demokrat Darren Soto ile Cumhuriyetçi Ted Budd, taslak hazırladı.

Nexo

Demokrat Darren Soto ile Cumhuriyetçi Ted Budd, tarafından hazırlanan yasa taslağı ABD’nin kripto para konusunda lider ülke olarak kalmasını ve lider ülke olarak adından daha fazla söz ettirmesini istediklerinden dolayı bu yasa taslaklarının yasallaşmasını ve kabul edilmesini istediklerini açıkladı. 2 Senatör yaptıkları ortak açıklamada, taslak ile birlikte hem hükümetin kripto paralar konusunda adımlar atmalarının kolay hale gelecek olduğunu, hem ABD’nin kripto para manüplasyonlarına son verebilecek güçte olacak olduklarını açıkladı. Bitcoin ve kripto paralar konusunda henüz ülkelerinde yasal önlemlerin yeterli olmadığını açıklayan 2 Senatör, kripto para yasalarının en kısa süre içerisinde ABD tarafından alınmasını istediklerini belirtti.

ABD’de Kripto Para Yasaları İyi Değil

Demokrat Darren Soto ile Cumhuriyetçi Ted Budd, açıklamalarında yasal olarak alınmış bazı kararlar olsa da kripto paralara özel olarak bir yasal maddenin olmadığını, SEC ve FED tarafından yapılan çalışmalar dışında kendi sundukları yasa taslağındaki önerilere uyulması ve önlemlerin alınması ile ülkenin çok daha iyi bir merkez haline gelebilecek olduğu önerisinde bulundular.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Kaynak
senate.gov

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı