BitcoinEthereumHaberlerKripto Para

ABD’li Dev Banka Kripto Para Saklama Hizmeti Başlatacak!

Bankaların müşterilerine sunduğu kripto para hizmetleri genişliyor.

ABD’li yatırım bankası Bank of New York Mellon Corporation’ın (BNY Mellon) kurumsal müşterileri için dijital varlık saklama platformu geliştirmeye hazırlandığını açıkladı.

BNY Mellon’un dijital varlık saklama ticari ürünleri başkanı Talia Klein, City AM ile yaptığı röportajda, bankanın kurumsal müşterilerinin bu platform ile kripto para birimlerine yatırım yapabileceklerini söyledi.

Bankanın kurumsal müşterileri Fireblocks teknolojisi ile güçlendirilecek olan BNY Mellon kripto cüzdanlarında kripto piyasasının en popüler kripto para birimleri olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) saklayabilecekler.

Banka yöneticisi Bitcoin’e ve Ethereum’a ek olarak kademeli şekilde başka dijital varlıkların da platforma entegre edileceğini belirtti.

Dijital varlık saklama pazarına küresel anlamda ilk giren banka olacağını savunan BNY Mellon, söz konusu saklama hizmetinin bu yıl içinde sunulmasını planladıklarını ifade etti.

İlk Olarak ABD’de Piyasaya Sürülecek!

İlk olarak ABD’de piyasaya sürülecek olan saklama hizmeti, talep olması halinde dünya çapında diğer ülkelere de genişleyebilir.

Yeni saklama hizmetinin ABD’den sonra ilk olarak İngiltere’ye gelebileceğini dile getiren Talia Klein, “Bence İngiltere’de gördüğümüz şey, burada gerçekten canlı ve aktif bir dijital varlık piyasası olduğu.” ifadelerini kullandı.

Talia Klein ile birlikte City AM’ye konuşan BNY Mellon Varlık Hizmetleri sorumlusu Katey Neate, geçtiğimiz yıl kurdukları özel dijital varlık ekibi ile birlikte kripto para alanında giderek daha emin adımlar attıklarını söyledi.

Hatırlanacağı üzere BNY Mellon kripto para alanındaki gelişme hedefi kapsamında, geçtiğimiz günlerde blokzincir ve kripto para veri platformu Chainalysis ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

İlgili Haber
ABD'li Dev Banka Kripto Para Ortaklıklarına Bir Yenisini Ekledi!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu