Haberler

ABD’li Dev Banka Wells Fargo Kripto Para Piyasasına Girdi, Bitcoin Alevlendi!

ABD'nin en büyük bankalarından olan Wells Fargo kripto para hizmeti sunacak!

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 40.000 doların üzerine çıkmasından sonra 36.000 dolarlara kadar geri çekildi ve umutla ekrana bakan yatırımcılar hayal kırıklığına uğradı. Tam yönler tekrar aşağıyı gösterirken tekrar 40.000 dolar üzerine çıkan BTC, uzun süredir görmediği seviye olan 41.600 dolara kadar yükseldi.

Yatırımcılar bu sert yükselişin sebebini merak ederken haber, Bussines Insider’dan geldi. Insider’in haberine göre ABD’nin en büyük 3. bankası olarak gösterilen ve 2 trilyon dolarlık varlığı yöneten Wells Fargo, kullanıcılarına kripto para hizmeti sunacak.

Wells Fargo Yatırım Enstitüsü Başkanı Darrell Cronk yaptığı açıklamada; “kripto paraların bir adım daha ileri gitmesi için artık yeterli olgunluğun oluştuğunu düşünüyoruz. Toplamda 2 trilyon dolarlara ulaşan genel kripto para piyasa hacmi piyasanın ne denli büyüdüğünü net bir şekilde gösteriyor. Özellikle arzı devamlı azalan Bitcoin’in değerinin de devamlı olarak artacağını düşünüyorum ki son 10 yılda bunun böyle olduğunu da gördük” dedi.

Kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin gün geçtikçe arttığını görüyoruz. Özellikle ABD’nin dev bankalarının bu sektöre girmesi ilk anda olduğu gibi ilerleyen süreçte de piyasa için oldukça olumlu olacaktır.

41.000 doları geçen Bitcoin için önemli seviyeleri aşağıdaki analizden takip edebilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin'de Önemli Seviyeler Hangileri? Yatırımcılar Nelere Dikkat Etmeli: BTC Fiyat Analizi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu