binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'li Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencisinden Şok Hamle!

ABD’li Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencisinden Şok Hamle!

Bitcoin madencisi Core Scientific iflas başvurusunda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 yılında yaşanan ayı piyasası hem kripto para birimlerini hem de şirketlerini kötü etkiledi.

Bitcoin (BTC) ve kriptoların fiyatları düşerken madenciler de düşen fiyatlar karşısında artan maliyetler altında ezildi.

Yaklaşık bir yıldır ayakta kalma mücadelesi veren ve uzun süredir ürettikleri Bitcoin’leri satan madencilerden Core Scientific piyasanın zorlu şartları karşısında iflas ettiğini açıkladı.

ABD merkezli dünyanın en büyük halka açık Bitcoin madencisi Core Scientific, bugün Teksas’ta Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Hatırlanacağı üzere Bitcoin madencisi Core Scientific, yaklaşık bir ay önce piyasa koşulları nedeniyle operasyonlarında yavaşlama ve nakit sıkıntısı yaşadığını belirtmişti.

CNBC’nin haberine göre, iflas başvuru dosyasına aşina olduğunu söyleyen bir kişi BTC madencisi Core Scientific’in hala pozitif nakit akışı ürettiğini, ancak kiraladığı ekipmana olan borcunu ödemek için yeterli olmadığını söyledi.

Buna göre Core Scientific tasfiyeye girmemeyi ve borçlulara geri ödeme yaparken madenciliğe devam etmeyi planlıyor.

Core ayrıca şirketin borcunun büyük kısmını elinde tutan üst düzey menkul kıymet tahvili sahipleriyle anlaşma yapmayı, yaptıktan sonra da normal şekilde çalışmaya devam etmeyi istediğini ifade etti.

Core Scientific’in en büyük alacaklılarından biri olan B Riley Financial, geçen hafta olası bir iflasın önüne geçmek için 72 milyon dolarlık bir dolarlık bir finansman paketi teklif etmişti.

Halihazırda Kuzey Dakota, Kuzey Karolina, Georgia ve Kentucky’de faaliyet gösteren Core Scientific, ağırlıklı olarak Bitcoin madenciliği yapıyordu.

Core’un piyasa değeri, şirketin SPAC aracılığıyla halka açıldığı Temmuz 2021′deki 4,3 milyar dolarlık değerinden 78 milyon dolara kadar düşmüştü. Core Scientific hisse senedi de NASDAQ: CORZ % 99 değer kaybetti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail