Bitcoin

ABD’li Senatörden Kripto Para Uyarısı: SEC, Baskıyı Arttıracak mı?

Senatör Warren, SEC'nin baskıyı arttırması gerektiğini savundu.

ABD’nin en dikkat çeken senatörlerinden birisi olan Elizabeth Warren, ABD’deki yatırımcıların kripto para sektörüne yönelik özel ve artan bir ilgisi olduğunu itiraf etti. Warren, daha önce de kripto para sektörüne yönelik sert yorumları ile ön plana çıkmıştı ve yine yatırımcıları yanıltmadı. ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’nin kripto para sektörüne yönelik adım atması gerektiğini belirten Warren, regülasyonların sıkılaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

Warren, Genel Kripto Para Regülasyonu İstiyor

72 yaşındaki hukuk profesörü, kripto paraları “saçma bir yatırım aracı” olarak görmekte ve bunun borsalarla kıyaslanmaması gerektiğini düşünüyor. Bitcoin’in geçtiğimiz yıl S&P 500 ve diğer popüler endekslerin yükselişini geride bırakmasına rağmen Warren’ın bunu borsalardan aşağıda görmesi ise tepki çekiyor.

ABD’de şu an için kripto paralara karşı genel bir regülasyon yok ve eyaletler farklı adımlar atabiliyor. Warren da buna değinerek SEC’nin genel bir regülasyon çıkarması gerektiğini vurguladı ve ekledi:

Kripto paralara olan talep ve kripto paraların kullanımı rekor kırarken ortak regülasyonların eksikliği sıradan yatırımcıları manipülatörlerin ve dolandırıcıların insafına bıraktı.

Warren, buna ek olarak 7.000 kişinin de Mart 2021’e kadar olan sürede kripto paralarla ilgili şikayetlerde bulunduğunu hatırlattı ve tehlikelerin farkında olunması gerektiğinin altını çizdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ysf

Yapacağınız işi SEC’ecem artık bi salın da yolumuzu bulalım ya!

Anonim

Warren bence kalın bir yarrak istiyor


Başa dön tuşu