Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiABD'li Senatörler Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Madenciliğine İnceleme Başlatılmasını Talep Etti!

ABD’li Senatörler Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Madenciliğine İnceleme Başlatılmasını Talep Etti!

Takip et

ABD Temsilciler Meclisi Doğal Kaynaklar Komitesi bünyesinde bir alt komiteye başkanlık eden Demokrat Kongre üyesi Jared Huffman, 20’den fazla diğer Demokrat üyeyi de arkasına alarak Bitcoin ve kripto para madenciliğinin etkilerinin incelenmesi için federal çevre yetkililerine çağrıda bulundu.

“Bitcoin ve Kripto Para Madenciliğine Dair Endişe Verici Raporlar Aldık”

Aralarında Kaliforniya’dan Brad Sherman ve Jamaal Bowman, New York’tan Alexandria Ocasio Cortez ve Illinois’dan Jesus G. Garcia ile Marie Newman’ın bulunduğu senatörlerin imzaladıkları mektupta şu ibareler yer aldı:

Ülkedeki kripto para tesislerinin toplulukları kirlettiğine ve sera gazı emisyonu konusunda büyük rolü olduğuna dair endişe verici raporlar elimize geçti. Kripto para madenciliği tesislerine yakın bölgelerde yaşayan insanlarda hava, su ve gürültü kirliliğinin etkileri hissedilmeye başlandı.”

Bu hafta Çevre Koruma Ajansı yöneticisi Michael Regan’a gönderilen mektupta, aynı zamanda İklim Krizi Üzerine Meclis Seçim Komitesinin bir üyesi olan Huffman, ABD başkanı Joe Biden’ın son başkanlık emrini övdü. Regan, Biden’ın başkanlık emrinde kripto paraların çevreye olan etkilerinin anlaşılması ve daha temiz teknolojilerin desteklenmesi çağrısına destek verdi.

İlgili Haber
ABD'li Senatör'den Bitcoin Ve CBDC Açıklaması!

“Bir BTC İşlemi İçin Kullanılan Enerji Bir Amerikan Ailesine 1 Ay Yeter”

Senatörler gönderdikleri mektupta ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Tek bir Bitcoin işleminde kullanılan enerji, ortalama bir ABD’li haneye bir ay boyunca yetiyor. Araştırmacıların tahminlerine göre Bitcoin’in yıllık karbon emisyon seviyesi Yunanistan’a eşdeğer bir seviyede seyrediyor.”

Demokrat üyeler, enerji tüketimin %99.99 azalttığını iddia ettikleri Proof of Stake madencilik teknolojisinin kripto para işlemlerinin doğrulanması için kullanılmasının teşvik edilmesini talep etti.

Çin’in Bitcoin (BTC) yasağının ardından madencilerin gözde ülkesi ABD haline gelmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları