HaberlerKripto Para

ABD’li Senatörlerden Kripto Para Sektörüne Yönelik Yeni Çağrı

Senatörler, kripto para kararını hızlandırmak istiyor.

ABD, kripto para sektörüne yönelik ilgisini kısa süre önce ciddi anlamda arttırdı ve bunun etkileri hala devam ediyor. ABD’li altı senatör, kripto para sektörüne yönelik regülasyonların bir an önce getirilmesi ve hızlandırılması çağrısında bulundu.

Kripto Para Regülasyonları Hızlansın

Biden yönetimi kasım ayının başlarında ülkenin altyapısına yönelik bir yatırım taslağını kabul etti ve bu taslakta kripto para şirketleri ile protokollerin de vergi ödemesi gerektiği vurgulanıyordu.

Yasa, “broker” olarak geçen herkesin kimliğini açıklaması gerekliliği nedeniyle ciddi tepki çekmişti ve bunun madencilik şirketleri, cüzdan şirketleri ve diğer bireysel madencileri bile etkileyeceği görüldü.

Dün, altı senatör tarafından yayınlanan bildiride ise aynı nokta vurgulandı.

Bazı piyasa katılımcıları, … “broker” ifadesinin aşırı geniş bir yorumunun, yalnızca [işlemleri doğrulamak] ile ilgilenen belirli bireyleri ve yalnızca kullanıcıların dijital varlık cüzdanlarının velayetini korumalarını sağlayan yazılım veya donanım çözümleri sağlayan kuruluşları yakalayabileceğine dair endişelerini dile getirdiler.”

Yukarıda belirlenen kısımda da vurgulanan bu endişe, henüz çözüme kavuşturulmadı ancak senatörler bunun bir an önce kabul edilmesi ve etkin hale getirilmesini savunuyor.

Altı senatör, söz konusu yasanın “uygun bir şekilde” geçmesi gerektiğini vurgulayarak aslında kripto para yatırımcılarından yana durdu. Hazine Bakanlığının da 2021 yılı bitmeden kripto paralar konusunda yasal bir rehber hazırlaması gerektiğini belirten senatörler, kripto para regülasyonlarının hızlandırılmasını istiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu