Kripto HaberleriAltcoinABD'li Şirket Kapandı, Altcoini Yüzde 90 Düştü!

ABD’li Şirket Kapandı, Altcoini Yüzde 90 Düştü!

Kripto para saklama şirketi Unbanked kapanma kararı aldıklarını duyurdu, şirketin tokeni sert düşüş yaşadı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Zorlu geçen ayı piyasasına tanık olan 2022 yılı aynı zamanda pek çok kripto para platformunun iflas edip kapanmasına neden oldu.

Terra-LUNA bu iflas zincirini başlatırken, FTX’in çöküşüyle son bulduğu düşünülüyordu.

Ancak ABD’den bir kapanma haberi daha geldi. Kripto para saklama şirketi olan Unbanked bugün yayınladığı blog yazısında ABD’li düzenleyicilerinin devam eden baskısı nedeniyle Unbanked’ı kapatma kararı aldıklarını belirtti.

“Bugün, Unbanked’i kapatmak gibi talihsiz bir karar alıyoruz.

2018’de şirketi kurduğumuzda blockchain’in kripto para birimleri veya sabit paralar biçiminde değer aktarmanın en iyi yolu olduğunu biliyorduk.

Ancak geldiğimiz noktada ABD’li düzenleyicilerin kripto karşıtı eylemleri nedeniyle devam etmemiz mümkün görünmüyor.

Zira açıkça ifade etmek gerekirse, ABD’li düzenleyiciler aktif olarak şirketlerin (bankalar ve fintech’ler) kripto varlıklarını desteklemesini engellemeye çalışıyor.

Bu noktada Tüm Bankasız müşteriler ve beyaz etiketli programlarımız aracılığıyla gelen müşterilerimiz mümkün olan en kısa sürede tüm fonları (kripto ve USD) çekmeye başlamalıdır.

Unbanked, müşteri fonlarını her zaman ticari operasyonlardan ayrı tutmuştur ve bizde bulundurduğunuz varlığa bakılmaksızın tüm fonlar 1:1 oranında korunmuştur.

Önümüzdeki 30 gün boyunca para çekme işlevini açık bırakmayı planlıyoruz, ancak lütfen para çekmeye başlamak için beklemeyin.

Buna, LTC, USDT, UNBNK veya paranızın şu anda tutulduğu herhangi bir varlık olsun, cüzdanlara teller, ACH, Plaid ve kripto para çekme işlemleri dahildir.”

Unbanked tarafından bu açıklama yapıldıktan sonra şirketin yerel tokeni Unbanked (UNBNK) yaklaşık %90’lık bir düşüş yaşadı.

Coinmarketcap verilerine göre kapanma kararı öncesinde 0,001872 dolar seviyesinde bulunan UNBNK, açıklama sonrasında 0,0001897 dolar seviyesine geriledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları