Kripto Para

ABD’li Üst Düzey Yetkiliden Kripto Para Borsalarına Rusya Uyarısı: “Geliriz ve Sizi Buluruz!”

ABD'li üst düzey yetkili, kripto para borsalarına yönelik gerçekleştirdiği açıklamasında sert birtakım uyarılarda bulundu.

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo CNBC’ye verdiği demeçte Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımların delinmesine aracılık eden Bitcoin ve kripto para borsaları dahil herkesin ABD tarafından sorumlu tutulacağını söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlamasının ardından ABD ve uluslararası müttefikleri 24 Şubat tarihinden itibaren Rusya’yı cezalandırıcı yaptırımları uygulamaya başlamıştı.

Bilindiği üzere söz konusu savaş büyük bir insani krizi de beraberinde getirdi. Buna ek olarak Rusya da finansal olarak darbe aldı ve küresel sahnede giderek daha yalnız hale geldi.

“Rusya’nın Yaptırımları Delmek İçin Her Yolu Deneyeceğini Biliyoruz”

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Şimdiye kadar Rusya’nın yaptırımlarımızı anlamlı bir şekilde delebildiğini görmedik. Ancak yaptırımları delmeye çalıştıklarını biliyoruz ve ayrıca bu amaç uğrunda mümkün olan her yolu deneyeceklerini de biliyoruz.”

Kripto Para Borsalarına Uyarı: “Yaptırımların Delinmesine Aracılık Ederseniz Sizi Buluruz”

Adeyemo, Rusya’nın ekonomik yaptırımları delmek için kripto paraları ve şeffaf olmayan paravan şirketleri de kullanma olasılığının olduğunu söyledi:

“Kripto para borsalarına, finansal kurumlara, kişilere ve Rusya tarafından yaptırımlarımızı delmek için kullanılabilecek herkese şunu açıkça söylemek istiyorum ki, sizi sorumlu tutacağız.

Geleceğiz, sizi bulacağız ve Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı hukuk dışı sürdürmesine engel olmak için uyguladığımız yaptırımların Rusya tarafından delinmemesi için gerekli adımların atıldığından emin olacağız.”

Coinbase ve Binance gibi kripto para borsaları Rusya’da halen herhangi bir kısıtlama uygulamadan faaliyetlerine devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Emre

Ya bi yürü git zırto. Mecbur mu lan kripto para borsaları sizin yaptırımınıza uymaya. Rus yönetiminin aldığı bir karardan dolayı halkının ne suçu var.

Baltazar Kazmarek

Dünyanın jandarması zannediyor kendisini serseriler.


Başa dön tuşu