Ana SayfaBitcoinABD'li Yatırımcıların Kripto Paralara Olan İlgisi Yüzde 30 Düştü!

ABD’li Yatırımcıların Kripto Paralara Olan İlgisi Yüzde 30 Düştü!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri 2021 yılında muazzam bir büyüme ve benimsenme oranı kaydetti.
Bu büyüme pek çok yatırımcının piyasaya girmesine neden oldu.

Bitcoin Kasım 2021 yılında 69.000 dolarlık ATH’sinden bu yana düşüşler yaşadı. BTC’yle beraber diğer kripto para birimleri de düşüşler yaşadı.

Bu bağlamda kripto piyasasında yaşanan ayı piyasası nedeniyle yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinde azalma oldu.

CoinJournal tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre, kripto para birimlerine olan ilgi dünya çapında geçen yıldan bu yana %16 düştü.

Ülkelere göre bakıldığında Hollanda’da 2021’den bu yana kripto paralara olan ilgi %37 oranında düştü. Bu oranla Hollanda ilk sırada yer aldı.

İkinci sırada karşımıza İrlanda çıkıyor. İrlanda’da arama hacminin %30 oranında düştüğü görüldü.

Kripto pazar hacminin büyük bir bölümünü oluşturmasına rağmen ABD, üçüncü sırada yer aldı. Verilere göre, ABD’de kriptoya olan ilgi %26 oranında azalma kaydetti.

El Salvador’da Durum Ne?

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkede Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edildiğin açıklamıştı.

Bukele sık sık attığı twitlerde El Salvador’un BTC‘de düşüşü satın aldığını söylese de vatandaşlar aynı fikirde değil.

Zira google arama eğilimlerine göre, El Salvador’da Bitcoin’e olan ilgi Temmuz ayında 2021 rakamlarına kıyasla diğer tüm ülkelere göre daha fazla düşüş yaşadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları